Нашi сайти:

Налоговики подготовили налоговую консультацию относительно трансфертного ценообразования

Міндоходів наказом від 22.11.2013 р. № 699 затвердило Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення. Податківці пояснили, що першим звітним періодом для подання Звіту про контрольовані операції (далі — Звіт), який подається платником податків відповідно до вимог п.п. 39.4.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), буде 2013 рік. При цьому для визначення обсягу контрольованих операцій потрібно буде врахувати вартісний показник усіх операцій окремо з кожним контрагентом у цілому за календарний рік, тобто з 1 січня по 31 грудня 2013 року.


Важливо! У Звіті за 2013 рік платник податку повинен зазначити контрольовані операції, здійснені у період з 01.09.2013 р. по 31.12.2013 р.


Зверніть увагу, що у Звіті контрольовані операції відображаються за датою переходу прав власності на товари або за датою складення акта чи іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.


Подання Звіту із запізненням прирівнюється до неподання Звіту і тягне за собою штрафні санкції, передбачені п. 120.3 ПКУ. Крім того, податківці вважають: якщо у своєчасно поданому Звіті не будуть зазначені окремі контрольовані операції, то за таке порушення буде застосовуватися штраф у розмірі 5% від суми контрольованої операції, не зазначеної у поданому Звіті.


Також податківці зазначили, що за заниження податкового зобов’язання за період з 1 вересня 2013 р. по 1 вересня 2014 р. внаслідок застосування платником у контрольованих операціях цін, які не відповідають рівню звичайних цін, виявлене самостійно платником податку або за результатамиперевірки контролюючим органом, застосовується штраф у розмірі 1 грн.


Зверніть увагу, що рішення про застосування одного із методів щодо визначення звичайних цін приймається платником самостійно. При цьому подавати окреме повідомлення до контролюючого органу не потрібно. Інформація щодо обраного методу буде зазначатись у відповідній графі Звіту про контрольовані операції.


Детально про трансфертне ціноутворення читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 69.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі