Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
955 0
Друкувати
Обране

Уплата ЕСВ: ответы налоговиков на вопросы

Нещодавно Міністерством доходів і зборів України спільно з журналом «Заработная плата» було проведено пряму телефонну лінію на тему «Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Пропонуємо вашій увазі найцікавіші відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії. 1. Чи потрібно деталізувати у призначенні платежу платіжного доручення, сплачуючи ЄСВ, з яких платежів складається єдиний соціальний внесок? Наприклад: «*;101; код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату; єдиний соцвнесок за жовтень 2013 р.: 3,6% — 100,00 грн, 37,2% — 2000,00 грн, 8,41% — 20,00 грн» тощо.

Обов’язкова деталізація сум єдиного внеску у платіжному дорученні в розрізі ставок не передбачена. Але якщо страхувальник буде так деталізувати виплати, то банку буде легше контролювати суму, що надходить до сплати.


2. Чи враховується єдиний внесок, утриманий із заробітної плати працівників, до 1/3 суми єдиного внеску, який має бути сплачений під час отримання коштів на виплату заробітної плати?

Під час видачі коштів на виплату заробітної плати банк контролює та несе відповідальність за те, щоб сума єдиного внеску, яка одночасно сплачується страхувальником, становила не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах. Відповідальність за повноту сплати єдиного внеску як утриманого із працівників, так і нарахованого на їхню заробітну плату під час кожної виплати доходу, з якого справляється єдиний внесок, несе страхувальник.


3. Під час сплати єдиного внеску у платіжному документі підприємство зазначає декілька видів виплат (заробітна плата, лікарняні), не вказуючи їх сум. Наприклад, «Єдиний внесок із заробітної плати та лікарняних за вересень 2013 р.». А в розрахунковому документі на виплату заробітної плати, який одночасно подається, вказує тільки суму заробітної плати. Наприклад, «Заробітна плата за січень 2013 р.». Може банк взяти листа від клієнта на уточнення сум єдиного внескузлікарняних та заробітної плати, чи підприємству потрібно надавати погоджену довідку-розрахунок?

У платників можуть виникати розбіжності у строках виплати доходу та строках сплати єдиного внеску, зокрема, у частині виплати лікарняних, за яких строки нарахування та виплати не збігаються через фінансування цих виплат ФСС з ТВП через окремі рахунки. Тому надалі, отримуючи суми коштів на виплату доходів, з яких уже сплачено єдиний внесок у граничні строки, платник повинен надати банку узгоджену довідку-розрахунок.


4. У перших числах жовтня помилково сплатили єдиний внесок на рахунки Пенсійного фонду Деснянського району м. Києва замість Дарницького. У пресі прочитала, що всі помилково сплачені кошти будуть передані від органів Пенсійного фонду до органів Міндоходів. І наша помилкова сплата також?

У цьому випадку помилилися з рахунками між районами, тому підприємству варто було застосувати механізм повернення помилково сплачених коштів, викладений у Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженому наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 450. Зважаючи на граничні терміни сплати єдиного внеску та строки повернення коштів, у таких випадках варто внести кошти в рахунок сплати чергового платежу повторно, а потім, не поспішаючи, зайнятися поверненням помилково сплачених коштів або їх зарахуванням у рахунок майбутніх платежів.


5. Жінка-підприємець, яка є платником єдиного податку групи 2 і має найманих працівників, перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи має такий підприємець сплачувати єдиний податок за себе у період відпустки?

Оскільки в період перебування жінки-підприємця у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами провадження нею підприємницької діяльності не припиняється, то немає підстав для несплати єдиного внеску.  

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд