Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.12.13
1483 0
Друкувати
Обране

Списываем безнадежную дебиторскую задолженность за поставленную электроэнергию: налоговики разъясняют

Податківці в листі від 19.09.2013 р. 11534/6/99-99-19-04-02-15 розібралися з нюансами відображення в податковому обліку операцій зі списання безнадійної дебіторської заборгованості за поставлену електроенергію. 1. Щодо відображення операцій зі списання безнадійної дебіторської заборгованості в податковому обліку податку на прибуток підприємств податківці пояснили таке.

Платник податку витрати на створення резерву сумнівної заборгованості, яка відповідає вимогам п.п. 14.1.11 п. 14.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), зокрема, суми зобов’язань, щодо яких минув строк позовної давності, включає до складу витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток за умови, що сума такої заборгованості не включалася до складу витрат (валових витрат) при застосуванні механізму врегулювання сумнівної заборгованості.


2. Щодо відображення операцій зі списання безнадійної дебіторської заборгованості в податковому обліку податку на додану вартість податківці зазначили таке.

Платники податку, які постачають теплову енергію, газ природний (окрім скрапленого), послуги з водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких уключається до складу квартирної плати або плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, та іншим особам, визначеним п. 187.10 ПКУ, визнають податкові зобов’язання з ПДВ за такими операціями на дату зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дату отримання інших видів компенсацій.

Дебіторська заборгованість, яка виникла у платників податку, визначених п. 187.10 ПКУ, за операціями з постачання товарів/послуг, що визначені цим же пунктом, може бути списана після закінчення строку позовної давності за такою заборгованістю та після вжиття необхідних заходів щодо її стягнення.

При списанні дебіторської заборгованості у вищезазначених платників податку не виникають податкові зобов’язання з ПДВ, оскільки:

не відбувається зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку в рахунок оплати вартості поставлених товарів/послуг;

не отримується платником податку будь-яка інша компенсація за поставлені товари/послуги.

Товари/послуги, необоротні активи, при придбанні яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту й надалі використані в операціях із постачання товарів/послуг, визначених п. 187.10 ПКУ та п. 11.11 Закону України «Про ПДВ», за якими не отримана компенсація їх вартості, є використаними в операціях, що підлягають оподаткуванню згідно з п. 185.1 ПКУ. Тому, на думку податківців, за такими операціями податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ не нараховуються.

Щодо віднесення операції зі списання дебіторської заборгованості до операції з безоплатно наданих товарів/послуг податківці повідомили таке. Безоплатно наданими вважаються товари, надані згідно з договорами, за якими не передбачається грошова чи інша компенсація вартості таких товарів або їх повернення. Роботи (послуги) вважаються наданими безоплатно в разі, якщо не висовуються вимоги щодо компенсації їх вартості.

Таким чином, електроенергія, поставлена споживачам за укладеними договорами, не може вважатися безоплатно наданою, оскільки таке постачання передбачає компенсацію вартості електроенергії споживачами за регульованими тарифами, що визначені у договорі.


Детальніше про безнадійну заборгованість читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 33


env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн