Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.12.13
1482 0
Друкувати
Обране

В Украине будет упрощена работа бизнеса

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розробила Концепцію подальшого реформування дозвільної системи в Україні на 2014-2016 рр.

Як зазначають фахівці відомства, ця Концепція є тим більш важливою, що сьогодні в Україні існує проблема в одночасному застосуванні кількох методів державного регулювання при веденні бізнесу. Зокрема, потребує врегулювання процес одночасного отримання суб'єктами ринку ліцензії, що підтверджує право на провадження певного виду господарської діяльності, та документів дозвільного характеру, які дають право на провадження певних дій щодо здійснення цього виду господарської діяльності, а також отримання фізичними особами дозвільних документів на професійну діяльність.


Концепція передбачає впровадження нових принципів у дозвільне законодавство . Її завдання — підвищити ефективність державного регулювання та зменшити адміністративний тиск на бізнес.


І що особливо важливо, завданням Концепції є виключення корупційної складової в дозвільній системі. Також планується використання дозвільних документів (процедур) тільки для небезпечних видів діяльності, об'єктів, продукції та обмежених ресурсів держави. За винятком разових, індивідуальних, професійних дозволів.


Як зазначають у Держпідприємництва, основним завданням Концепції є встановлення правових основ єдиного режиму державного регулювання господарської діяльності шляхом конвергенції ліцензування, дозвільної системи у сфері господарської діяльності та інших засобів регулювання. Основним механізмом впровадження такої системи є класифікація дозвільних документів та їх категоризація за ступенями безпеки. Для класифікації дозвільних документів буде використовуватися функціональний підхід залежно від об'єктів регулювання на здійснення господарської діяльності, на професійну діяльність фізичних осіб, на використання обмежених ресурсів. А також на рухомі та нерухомі індивідуальні об'єкти і разові дії (в тому числі експорт та імпорт), і продукцію.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі