Как отразить в бухучете курсовые разницы по валютным вкладам учредителей в уставный капитал: объясняет Минфин

Мінфін у листі від 05.12.2012 р. № 31-08310-06-10/29025 торкнувся питання бухгалтерського обліку курсових різниць за інвалютними внесками засновників до статутного капіталу. В листі нагадується, що визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції та на дату балансу.


Зверніть увагу, що внесок засновника господарського товариства до статутного капіталу підприємства оцінюється та фіксується у статутних документах у грошовій одиниці України за курсом НБУ і надалі не підлягає переоцінці у зв’язку зі зміною курсу іноземних валют.


У бухгалтерському обліку курсові різниці за зобов’язанням засновників із внесків до статутного капіталу підприємства, які мають бути здійснені в іноземній валюті, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу та на дату погашення.


Мінфін вважає, що курсові різниці, які виникають унаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статутного капіталу, не можуть бути визнані доходом. Тому суми таких курсових різниць відображаються у складі додаткового капіталуПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі