Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
776 0
Друкувати
Обране

Регистрация прав на недвижимость будет значительно упрощена

Уряд удосконалив порядок реєстрації прав на нерухоме майно. З 12 лютого 2014 року державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяжень (обмежень) здійснюватиметься за новою максимально спрощеною процедурою.  Насамперед з 12 лютого з’являється можливість отримати відомості про реєстрацію з реєстрів, що створювалися до 1 січня цього року. Крім того, правила встановлюють нові параметри для документальних звернень, вводять норми, відсутні раніше, розмежовують надання документів від фізичних та юридичних осіб, установлюють норми для реєстрації прав на нерухомість членів кооперативів. Також отримують можливість знайти «право на життя» будівлі, побудовані за радянських часів.


Міністр юстиції України Олена Лукаш детально роз’яснила особливості введення в дію постанови КМУ «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно».


Основним нововведенням стала альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав. Вона полягає в можливості як безпосереднього звернення заявником, так і відправлення поштою або кур’єрською службою. Раніше існувала можливість лише безпосереднього звернення заявника.


Також вводиться альтернатива у проведенні одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності. Наразі реєстрацію права власності можна здійснити на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач. До нововведення подавалися дві різних заяви.


Нарешті вирішилося питання проведення державної реєстрації прав із видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно замість втрачених, пошкоджених або зіпсованих свідоцтв про право власності на нерухоме майно чи державного акта на право власності на землю, виданих компетентнимиорганами до 1 січня 2013 року. Таким чином, вирішилося питання відсутності належного нормативного обґрунтування для цієї процедури.


Постановою розмежований перелік документів, які має подавати особа, що залучила інвестиції (забудовник), і безпосередньо інвестор. Тим самим спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на новий або реконструйований об’єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб.


Члени кооперативів зможуть зареєструвати права власності на новозбудовані чи реконструйовані об’єкти нерухомого майна. Це правило поширюється на нерухомість, поява якої стала результатом діяльності кооперативів. Для затвердження права на власність необхідна довідка відповідного кооперативу про членство в ньому і про повне внесення пайового внеску.


Будинки, побудовані ще за часів СРСР, забезпечуються проведенням державної реєстрації права державної та комунальної власності на об’єкти нерухомого майна.


Крім того, відкривається доступ до реєстрів, які функціонували до 1 січня 2013 року: в тому випадку, якщо відомості про реєстрацію відсутні в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд