280 0

Как обложить НДС операции по продаже электроэнергии по «зеленому» тарифу?

Міндоходів у листі від 10.09.2013 р. № 10810/6/99-99-19-04-02-15 роз’яснило питання щодо оподаткування ПДВ операції з продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом. 

Контролери нагадали, що операція з продажу електроенергії не включена до переліку операцій, які не є об’єктом оподаткування (ст. 196 НКУ), що звільнені від оподаткування (ст. 197 НКУ), та не є операцією, яка оподатковується відповідно до ст. 195 НКУ за нульовою ставкою. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується за основною ставкою.


Крім того, податківці зазначили, що при постачанні електричної енергії, виробленої суб’єктами господарювання на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, на яких поширюється дія постанови НКРЕ від 27.06.2013 р. № 808, базою оподаткування ПДВ буде саме тариф, затверджений цією постановою, а вартість поставленої електричної енергії буде складатися з тарифу та ПДВ (відповідно до п.п. 194.1.1 НКУ податок додається до ціни товарів/послуг). 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)