Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.02.14
1088 0
Друкувати
Обране

Особенности исчисления и уплаты налога на недвижимость: разъясняет Миндоходов

Нещодавно Міндоходів спільно з журналом «Вісник Міністерства доходів і зборів України» було проведено «гарячу» телефонну лінію на тему «Особливості обчислення та сплати податку на нерухоме майно фізичними особами». Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.  

Чи передбачена відповідальність за непроведення звірки даних щодо кількості об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності, та розмірів житлової площі таких об’єктів?

Водночас чинним законодавством не передбачена відповідальність платників податків за непроведення звірки.

Проте у разі нездійснення громадянами зазначеної звірки наявні дані в контролюючих органах щодо кількості об’єктів житлової нерухомості та розмірів житлової площі таких об’єктів вважатимуться правильними й відповідно до них буде розраховано податок.


Чи встановлено особливості сплати податку на нерухоме майно для фізичних осіб — підприємців?

Статтею 265 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не встановлено такого платника податку, як фізична особа — підприємець. Підприємці сплачують податок на нерухоме майно як звичайні фізичні особи.


Підприємство-юрособа не має у власності об’єктів житлової нерухомості. Чи повинне воно за 2013 р. подавати декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, із прочерками?

Юрособам, які протягом 2013 р. не мали у власності об’єктів житлової нерухомості (тобто відсутня база оподаткування податком на нерухоме майно), декларацію подавати не потрібно.


Який порядок обчислення податку на нерухоме майно в разі отримання об’єкта житлової нерухомості у спадщину?

Для фізособи, яка отримала об’єкт житлової нерухомості у спадщину, податок на нерухоме майно обчислюється контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) починаючи з місяця, в якому виникло право власності.


Фізособа має у власності двокімнатну квартиру житловою площею 80 м², одну з кімнат здає в оренду. Чи сплачуватиме вона податок на нерухоме майно?

Якщо фізособа — власник об’єкта житлової нерухомості здає в оренду його частину, то така особа повинна сплачувати податок на нерухоме майно за всю житлову площу цього об’єкта.


Чи є об’єктом оподаткування приватизована кімната в гуртожитку. Якщо так, то яка пільга застосовується в цьому випадку?

Приватизована кімната в гуртожитку є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно. При цьому база оподаткування зменшується незалежно від кількості квартири/квартир, які перебувають у власності фізособи — платника податку, на 120 м², якщо власник не використовує це майно з метою отримання доходів (здавання в оренду, лізинг, використовування у підприємницькій діяльності). 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі