252 0

Как плательщикам налога на прибыль, которые подают годовую декларацию, отражать суммы полученной возвратной финпомощи?

Міндоходів у листі від 11.12.2013 р. № 26953/7/99-99-19-03-02-17 торкнулося питання стосовно відображення (нарахування) в податковому обліку з податку на прибуток сум поворотної фінансової допомоги та умовних відсотків, нарахованих на такі суми. 

Контролери нагадали, що згідно з п.п. 135.5.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо поворотна фінансова допомога отримана від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які мають пільги з цього податку, то суми такої допомоги, які залишаються неповерненими на кінець звітного періоду, включаються до складу інших доходів.


Якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення.


Підпунктом 135.5.4 ПКУ встановлено, що суми умовних відсотків, нараховані на поворотну фінансову допомогу, яка отримана від платників податку на прибуток та залишається неповерненою на кінець звітного періоду, включаються до складу доходу платника у вигляді безповоротної фінансової допомоги.


Отже, міндоходівці вважають, що платники податку на прибуток, для яких базовим податковим періодом є календарний рік, відображають у податковому обліку суми поворотної фінансової допомоги та умовних відсотків, нарахованих на такі суми, за підсумками звітного року. Тобто поквартально такі суми відображати не потрібно.


Зверніть увагу, що зовсім недавно міндоходівці з цього питання мали абсолютно іншу думку. Так, у листі від 19.06.2013 р. № 1179/10/06-4-06 вони зазначали, що платник податку на прибуток на кінець календарного кварталу має здійснювати як розрахунок умовного нарахування процентів поворотної фінансової допомоги, так і включення до складу своїх доходів неповернутої фінансової допомоги від платника податку.


Як бачимо, контролери змінили гнів на милість і все ж таки дозволили платникам податку на прибуток, які подають річну декларацію, звітувати про суми отриманої поворотної фіндопомоги за результатами звітного року. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)