Как исправить ошибки в отчете по ЕСВ после окончания срока его подачи?
ГУ Міндоходів у Тернопільській області зазначає, що у разі допущення помилок при заповненні таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ, які виявлені після закінчення строку подання звітності, страхувальнику необхідно в наступному звітному періоді відобразити суми заробітної плати або доходу як самостійно донараховані або зменшені, враховуючи код типу нарахувань.
Міндоходівці нагадали, що таблиця 6 додатка 4 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб.
Так, графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1–12. Коди типу нарахувань 2–9 зазначаються лише у випадках донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.
Якщо платником самостійно донараховано або зменшено суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 2–3. Якщо ж платником самостійно донараховано або зменшено суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року на суму заробітної плати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 6–7.
Пам’ятайте, що на одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4, якщо:
— протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування ЄСВ та розміри ставок ЄСВ;
— нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність і перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди.
Разом із цим зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються.
Детально про те, як правильно заповнити таблицю 6 додатка 4 звіту з ЄСВ, читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 87, с. 8.