Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
855 0
Друкувати
Обране

Как исправить ошибки в отчете по ЕСВ после окончания срока его подачи?

ГУ Міндоходів у Тернопільській області зазначає, що у разі допущення помилок при заповненні таблиці 6 додатка 4 звіту з ЄСВ, які виявлені після закінчення строку подання звітності, страхувальнику необхідно в наступному звітному періоді відобразити суми заробітної плати або доходу як самостійно донараховані або зменшені, враховуючи код типу нарахувань. Міндоходівці нагадали, що таблиця 6 додатка 4 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб.


Так, графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1–12. Коди типу нарахувань 2–9 зазначаються лише у випадках донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.


Якщо платником самостійно донараховано або зменшено суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 2–3. Якщо ж платником самостійно донараховано або зменшено суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року на суму заробітної плати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 6–7.


Пам’ятайте, що на одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4, якщо:

— протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування ЄСВ та розміри ставок ЄСВ;

— нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність і перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди.


Разом із цим зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються.


Детально про те, як правильно заповнити таблицю 6 додатка 4 звіту з ЄСВ, читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 87, с. 8. 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд