Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.02.14
998 0
Друкувати
Обране

Декларирование доходов граждан в вопросах и ответах

Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Рівному навів відповіді на запитання щодо декларування доходів громадян. 

Які способи подання декларації про майновий стан і доходи?

Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

особисто платником або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису в порядку, визначеному законодавством.

При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації (граничний термін подання річної декларації для громадян — 1 травня звітного року), а при поданні в електронній формі — не пізніше закінчення останньої години дня, коли минає такий граничний термін.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді за допомогою електронних сервісів Міндоходів України «Декларування он-лайн» та «Електронний кабінет платника податків».


Які витрати дозволені до включення до податкової знижки?

Податкову знижку можуть отримати громадяни, які протягом 2013 року понесли витрати:

на навчання;

у вигляді сплати процентів за користування іпотечним житловим кредитом;

на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

на будівництво (придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

на переобладнання транспортного засобу у зв’язку з використанням біопалива.

Громадянам, які бажають отримати податкову знижку, необхідно подати річну Декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2013 року до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.

До Декларації необхідно додати документи для нарахування податкової знижки: довідку від працедавця (працедавців) про отриману заробітну плату; платіжні та розрахункові документи, які підтверджують суму витрат фізичної особи (квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів), тощо.


В які строки сплачуються та повертаються суми ПДФО за результатами поданої річної декларації?

Фізичнаособа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації про майновий стан та отримані доходи.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів від дня отримання такої декларації.


Чи буде оподатковуватися ПДФО дохід від продажу квартири, яка була отримана у спадщину?

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не буде оподатковуватись.


Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про доходи, отримані від продажу автомобіля, якщо при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу був сплачений податок?

Якщо інших підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи немає, то декларацію подавати не потрібно.


Детально про подання податкової декларації про майновий стан і доходи читайте в тематичному номері газети «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 17. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі