Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.03.14
1169 0
Друкувати
Обране

Сельхозпредприятие вернуло предварительную оплату за продукцию будущего урожая: как обложить и отразить в декларации по НДС?

ГУ Міндоходів в АР Крим у листі від 01.08.2013 р. № 1282/8/22.3-17 надало роз’яснення щодо оподаткування підприємств-сільгоспвиробників, які зареєстровані як суб’єкти спецрежиму оподаткування ПДВ. 

У листі нагадується, що платник ФСП подає декларацію з ПДВ із відміткою «0121»/«0122»/«0123», яка є невід’ємною частиною звітності за звітний період. При цьому в декларації 0121–0123 відображаються лише операції, які пов’язані зі спеціальним режимом оподаткування.


Крім того, контролери зазначили, що під час провадження фінансово-господарської діяльності сільгосппідприємство має право отримувати попередню оплату від покупця — неплатника ФСП за постачання продукції від майбутнього врожаю. Таку оплату сільгосппідприємство — платник ФСП має право відобразити в декларації з ПДВ 0121–0123, але в обсягах, які відповідають власно засіяним земельним ділянкам (орендованим або власним).


Зверніть увагу, що в разі повернення попередньої оплати підприємством коригуються саме ці декларації.


Також міндоходівці роз’яснили, що для оподаткування отримання сільгосппідприємством попередньої оплати за продукцію майбутнього врожаю та подальшого повернення цієї передоплати покупцю є три шляхи:

1) у разі отримання попередньої оплати за продукцію майбутнього врожаю відображати суму оплати у декларації з ПДВ (бюджетній) із майбутнім перенесенням до декларації з ПДВ (спеціальної) в період збору врожаю та коригуванням сум повернутих передплат у декларації з ПДВ (бюджетній);

2) у разі отримання попередньої оплати за продукцію майбутнього врожаю відображати суму оплати у декларації з ПДВ (спеціальній) та коригування сум повернутих передплат відображати також у декларації з ПДВ (спеціальній);

3) при отриманні передоплати за майбутній урожай підприємство робить розрахунок вартості майбутнього врожаю на підставі наявних земельних ділянок (орендованих або власних) під сільськогосподарську культуру або на підставі прогнозування майбутнього врожаю сільськогосподарської культури.


У свою чергу зазначимо, що на момент появи цього листа діяла «стара» декларація з ПДВ, затверджена Мінфіном. Проте, як ви знаєте, платники ПДВ звітували за січень 2014 р. вже за новою формою декларації, затвердженої наказом Міндоходів від 13.11.2013 р. № 678. Оскільки наказом № 678 для спецрежимних сільгосппідприємств також передбачені декларації з ПДВ 0121–0123, вважаємо, що рекомендації Міндоходів будуть справедливими і стосовно нової декларації. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі