251 0

Декларирование доходов граждан: в Миндоходов ответили на вопросы

Нещодавно Міндоходів України спільно з журналом «Вісник Міністерства доходів і зборів України» було проведено «гарячу» телефонну лінію на тему «Декларування доходів громадян». Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Який документ зобов’язана надати контролюючому органу фізична особа — резидент, яка отримала іноземні доходи, якщо податок сплачувався за межами України?

Фізична особа — резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такі податки, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

Водночас відповідно до п.п. 170.11.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку згідно із законодавством України.


Фізична особа планує подати Податкову декларацію з метою отримання податкової знижки на навчання. Як їй розрахувати суму такої знижки, якщо протягом 2013 р. до її заробітної плати застосовувалися ставки в розмірі 15 і 17%?

Оскільки протягом року застосовувалися ставки ПДФО 15 та 17%, алгоритм розрахунку податкової знижки такий:

1) на підставі підтвердних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки;

2) визначається база оподаткування з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ (інформацію про суми нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП, утриманих ЄСВ та ПДФО платники отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);

3) отримана частка від ділення суми включених до податкової знижки витрат на розраховану базу оподаткування помножується на суму утриманого з фізичної особи за наслідками звітного податкового року ПДФО;

4) отримана сума ПДФО підлягає поверненню з бюджету.


Фізична особа продала квартиру, яка є її власністю менше ніж три роки. Чи потрібно зазначеній особі подавати Податкову декларацію, якщо податок було сплачено?

Якщо платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій з продажу майна, при нотаріальному посвідченні договору, за якими було сплачено податок відповідно до р. ІV ПКУ, обов’язок такого платника податку щодо подання Податкової декларації вважається виконаним і така декларація не подається.


Чи потрібно подавати Податкову декларацію, якщо фізична особа продала в 2013 р. автомобіль (перший продаж) за посередництвом юридичної особи?

Якщо фізичною особою протягом 2013 р. реалізовано один легковий автомобіль за посередництвом юридичної особи, то така фізична особа зобов’язана подати Податкову декларацію за відповідний звітний рік до 1 травня року, що настає за звітним.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)