Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
832 0
Друкувати
Обране

В Миндоходов ответили на «горячие» вопросы о ЕСВ

Цього тижня в ДПІ у м. Рівному було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань обчислення і сплати єдиного соціального внеску. Пропонуємо ознайомитись із відповідями на запитання, що надійшли під час сеансу. Чи потрібно до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску додавати таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальником узагалі)?

Звіт з ЄСВ уключає таблиці, що наведені у додатках 4–7 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — Порядок).

У переліку таблиць звіту на титульному аркуші у додатках 4–6 навпроти таблиць, які не подаються до органів доходів і зборів, проставляються прочерки у звітах на паперових носіях, а в електронній формі поле залишається незаповненим.

При цьому таблиці, які не містять відомостей (не заповнюються страхувальником узагалі) не подаються до органів доходів і зборів.


Чи передбачена відповідальність страхувальника при виправленні помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску?

Відповідальності страхувальника при виправленні помилок у звіті щодо сум нарахованого ЄСВ, якщо вони не пов’язані із заниженням сум ЄСВ, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не передбачено.


До якого органу доходів і зборів подається звітність та сплачується ЄВ у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?

У разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, ЄСВ сплачується та звітність про суми нарахованого ЄСВ подається за новим місцем взяття на облік.


Як обчислюється та утримується ЄСВ із суми заробітної плати найманого працівника, якщо протягом звітного періоду роботодавцем здійснено з ним розірвання та відновлення трудових відносин?

Якщо протягом звітного періоду (календарного місяця) роботодавцем було розірвано та відновлено трудові відносини з найманим працівником, при цьому база нарахування і розміри ставок єдиного внеску в цьому періоді не змінювались, то нарахування та утримання єдиного внеску здійснюється на загальну (сумарну) суму нарахованої заробітної плати (доходу) найманого працівника в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.


Чи необхідно при виплаті сум допомоги при вагітності та пологах подавати до установи банку довідку-розрахунок?

Платники у разі виплати сум допомоги при вагітності та пологах повинні подавати до установи банку грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів, на які нараховується єдиний внесок. Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений. У такому випадку платники надають довідку-розрахунок разом із розрахунковими документами на виплату коштів, яку погоджує орган доходів і зборів за основним місцем реєстрації платника. 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд