Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.03.14
1196 0
Друкувати
Обране

Когда налогоплательщик освобождается от ответственности за несвоевременную уплату налогов?

ГУ Міндоходів у Волинській області роз’яснило, що платник податків повинен подати до органу доходів і зборів лист із копіями платіжних документів, які засвідчують факт подання їх до установи банку. Отже, суб’єкт господарювання звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів, уключаючи нараховану пеню або штрафні санкції. 

За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку банківська установа сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції в розмірах, установлених Податковим кодексом України (далі — ПКУ). Окрім того, банк несе іншу відповідальність, установлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду.


Згідно з п. 129.7 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання НБУ економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.


Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення.


У зв’язку з цим орган доходів і зборів не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку порушення строків сплати або неперерахування податків, зборів, платежів з вини банку.


Звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків з вини банку передбачене Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі