Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.03.14
1244 0
Друкувати
Обране

Подаем электронную отчетность: на вопросы отвечают налоговики

В ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Подання звітності в електронному вигляді — вибір доступний кожному». Пропонуємо ознайомитися з відповідями, наданими на поставлені запитання.  

За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису в АЦСК ІДД Міндоходів, можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі з Єдиного внеску?

Платники податків, які отримали ключі електронного ЕЦП від АЦСК ІДД Міндоходів, можуть подавати звітність в електронному вигляді, в тому числі звіти з ЄСВ, за допомогою таких програмних забезпечень:

— спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності «Єдине вікно подання електронної звітності», що надає можливість платникам податків безкоштовно формувати та подавати звітність до органів доходів і зборів та Державної служби статистики України. Програмне забезпечення знаходиться на офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua);

«Електронний кабінет платника податків» (за винятком звітів з Єдиного внеску), який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів доходів і зборів України електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків із бюджетом, зокрема, інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів;

— онлайн-сервіс «iFinZvit», що надає клієнтам АЦСК ІДД Міндоходів можливість безкоштовно підписувати та подавати до контролюючих органів електронну звітність;

— програмне забезпечення «SONATA», яке надає можливість безкоштовно підписувати та подавати податкову звітність, що імпортована з інших програмних продуктів, до органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України в електронному вигляді.


Який порядок подання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді?

Платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства.

Крім того, платник податків отримує в органі доходів і зборів за місцем реєстрації або на офіційному веб-сайті Міндоходів чи регіонального органу доходів і зборів:

— текст примірного договору про визнання електронних документів;

— безкоштовне спеціалізоване програмне забезпечення формування та подання до органів доходів і зборів податкових документів в електронному вигляді.

Інформація на офіційному веб-сайті Міндоходів (www.minrd.gov.ua) знаходиться в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність.


Чи має можливість покупець отримати в органах державної податкової служби інформацію про те, якій особі належить електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Платник податку — покупець, який склав запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, та надіслав його засобами телекомунікаційного зв’язку Державній податковій службі, повинен отримати автоматично сформований витяг з Єдиного реєстру податкових накладних, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної/розрахунку коригування та який містить відомості про те, якій особі належить електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну/розрахунок коригування.


Яким чином зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних у разі зміни уповноваженої особи, якій делеговано право підпису податкової накладної?

Всі податкові накладні, складені та підписані уповноваженою особою, повинні бути до зміни такої уповноваженої особи зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних із накладанням її електронного цифрового підпису, але не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.  

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі