Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.03.14
1575 0
Друкувати
Обране

Налоговый кредит по электронной налоговой накладной

ГУ Міндоходів у Львівській області нагадує, що платники ПДВ мають можливість виписувати податкову накладну в електронній формі за умови оформлення відповідно до законодавства електронного цифрового підпису уповноваженої особи та реєстрації податкової накладної в ЄРПН. 

При цьому електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної в паперовому вигляді не є обов’язковим.


Зверніть увагу, що податкова накладна, складена в електронній формі, підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від розміру ПДВ та номенклатури товару.


Після отримання від Міндоходів квитанції про підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН продавець може надіслати її в електронному вигляді покупцю. Програмне забезпечення (наприклад, MEDoc) має функцію, що дозволяє надіслати податкову накладну одночасно і в ЄРПН, і покупцю (контрагенту).


Контрагент, який отримав таку податкову накладну, може прийняти її або ж відхилити. У випадку «відхилення податкової накладної» продавець виписаної податкової накладної отримує електронне повідомлення — «Відхилено», якщо ж покупець не заперечує проти електронної податкової накладної, то продавець отримує повідомлення — «Прийнято».


Повідомлення «Відхилено» слід розцінювати як вимогу оформити податкову накладну в паперовому вигляді.


З метою правильності ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних у програмному забезпеченні продавець повинен щоденно стежити за своєчасним отриманням підтвердження про прийняття надісланої податкової накладної, а покупець — за своєчасним отриманням податкової накладної від продавця та наданням продавцю підтвердження або відхилення щодо отриманої податкової накладної.


Покупець має можливість перевірити реєстрацію отриманої податкової накладної в ЄРПН, для цього можна скористатися функцією «Отримати дату реєстрації податкової накладної» комп’ютерної програми, за допомогою якої надсилається податкова звітність. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі