Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1096 0
Друкувати
Обране

Налоговый кредит по электронной налоговой накладной

ГУ Міндоходів у Львівській області нагадує, що платники ПДВ мають можливість виписувати податкову накладну в електронній формі за умови оформлення відповідно до законодавства електронного цифрового підпису уповноваженої особи та реєстрації податкової накладної в ЄРПН. При цьому електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в ЄРПН, та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної в паперовому вигляді не є обов’язковим.


Зверніть увагу, що податкова накладна, складена в електронній формі, підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від розміру ПДВ та номенклатури товару.


Після отримання від Міндоходів квитанції про підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН продавець може надіслати її в електронному вигляді покупцю. Програмне забезпечення (наприклад, MEDoc) має функцію, що дозволяє надіслати податкову накладну одночасно і в ЄРПН, і покупцю (контрагенту).


Контрагент, який отримав таку податкову накладну, може прийняти її або ж відхилити. У випадку «відхилення податкової накладної» продавець виписаної податкової накладної отримує електронне повідомлення — «Відхилено», якщо ж покупець не заперечує проти електронної податкової накладної, то продавець отримує повідомлення — «Прийнято».


Повідомлення «Відхилено» слід розцінювати як вимогу оформити податкову накладну в паперовому вигляді.


З метою правильності ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних у програмному забезпеченні продавець повинен щоденно стежити за своєчасним отриманням підтвердження про прийняття надісланої податкової накладної, а покупець — за своєчасним отриманням податкової накладної від продавця та наданням продавцю підтвердження або відхилення щодо отриманої податкової накладної.


Покупець має можливість перевірити реєстрацію отриманої податкової накладної в ЄРПН, для цього можна скористатися функцією «Отримати дату реєстрації податкової накладної» комп’ютерної програми, за допомогою якої надсилається податкова звітність. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться