Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.04.14
1305 0
Друкувати
Обране

Миндоходов: об особенностях налогообложения доходов неприбыльных учреждений

Міндоходів у листі від 30.12.2013 р. № 18710/6/99-99-19-03-02-15 зазначає, що право неприбуткової організації на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення такої організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ. 

Податковий кодекс України (далі — ПКУ) вимагає, щоб статутні документи неприбуткових організацій містили вичерпний перелік їх видів діяльності, які не передбачають одержання прибутку згідно з нормами законів, що регулюють їх діяльність.


Зверніть увагу, що профільним законодавством не заборонено громадському об’єднанню, яким за своєю суттю є неприбуткова організація, здійснювати захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів інших членів суспільства.


Тобто громадська організація має право провадити підприємницьку діяльність та отримувати дохід від неї. Проте такий дохід, на відміну від прибутку підприємства, не може бути розподілений між засновниками і членами громадської організації та має бути спрямований виключно на досягнення мети громадської організації.


У разі якщо громадські організації отримують доходи від операцій із надання товарів, виконання робіт, надання послуг іншим особам, ніж засновники (члени, учасники) таких неприбуткових організацій, такі доходи не звільняються від оподаткування.


Податківці зазначають, що, отримавши такі доходи, як доходи з інших, ніж визначені п. 157.3 ПКУ, джерел, неприбуткова організація зобов’язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих із таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, алене вище від суми таких доходів без урахування суми амортизаційних відрахувань.


У разі порушення неприбутковою організацією положень ПКУ та інших законодавчих актів про неприбуткові організації контролюючі органи мають право виключити таку організацію з Реєстру неприбуткових організацій та установ. При цьому до таких порушень належить використання звільнених від оподаткування коштів на цілі, не передбачені статутом, зокрема, для провадження господарської діяльності.


Також податківці роз’яснили, що покриття витрат від здійснення основної діяльності неприбуткової організації, в тому числі від надання послуг, які відповідають законодавству, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, не є підставою для виключення організації з Реєстру неприбуткових організацій та установ. При цьому доходи від операцій із надання товарів, виконання робіт, надання послуг іншим особам, ніж засновники (члени, учасники) таких організацій, підлягають оподаткуванню відповідно до положень п. 157.11 ПКУ без зменшення об’єкта оподаткування на суму амортизаційних відрахувань. 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі