Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.04.14
1376 0
Друкувати
Обране

Отчетность неприбыльных организаций: разъяснения от Миндоходов

Міндоходів у листі від 30.12.2013 р. № 18709/6/99-99-19-03-02-15 торкнулося питання щодо звітності та оподаткування неприбуткових організацій. 

Контролери нагадали, що неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік, і не сплачують авансових внесків.


Тобто громадські організації, які підпадають під дію п.п. «г» п. 157.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, подають Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за підсумками звітного (податкового) року.


Так, від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у п.п. «г» п. 157.1 ПКУ, отримані у вигляді:

— разових або періодичних внесків, відрахувань засновників і членів;

— коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від провадження їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів;

— дотацій або субсидій, отриманих із державного чи місцевих бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх одержувачам згідно із законодавством, з метою зниження рівня таких цін.


У свою чергу нагадаємо, що Міндоходів наказом від 27.01.2014 р. № 85 затвердило нову форму Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, яка набрала чинності 18.03.2014 р.


Порівняно з формою, затвердженою ДПАУ, в новій формі є низка нововведень, серед яких такі:

— додано групи рядків для відображення доходів неприбутківців з ознаками 0017 (організації роботодавців та їх об’єднання) і 0018 (садівничі та гаражні кооперативи або товариства);

— вилучено рядки для відображення сум доходів і витрат за попередній звітний рік;

— додано рядки для відображення сум отриманої та використаної гуманітарної допомоги, а також додаток «Розшифровки операцій з гуманітарної допомоги».


Також контролери зазначили, що, враховуючи зміни, внесені до п. 157.11 ПКУ Законом України від 04.07.2013 р. № 422-VII, якщо доходи неприбуткової організації, отримані протягом 2013 року з джерел, визначених п. 157.5 ПКУ, на кінець першого кварталу 2014 року перевищують 25% загальних доходів, отриманих протягом такого звітного (податкового) року, така неприбуткова організація не зобов’язана сплачувати податок із нерозподіленої суми прибутку до суми такого перевищення за підсумками I кварталу 2014 року.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі