Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
1186 0
Друкувати
Обране

Миндоходов: новую декларацию по плате за землю следует использовать только с 2015 года

Спеціалісти Міндоходів у Базі знань (категорія 112.05) відповіли на таке запитання: з якої дати буде використовуватися для складання звітності форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 865? Контролери нагадали, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік із розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

При цьому платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, який настає за звітним.

Нагадаємо, що наказ Міндоходів від 30.12.2013 р. № 865, яким затверджена нова форма декларації з плати за землю, набрав чинності 28.02.2014 р.

Міндоходівці зазначають, що з огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, нова форма декларації з плати за землю буде використовуватися для складання звітності починаючи з 01.01.2015 р.

Крім цього, міндоходівці зазначили, що для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди, нова декларація буде застосовуватися також з 01.01.2015 р.

Таким чином, для виправлення помилок у податковій звітності за попереднізвітні (податкові) періоди в 2014 році потрібно застосовувати «стару» декларацію з плати за землю, затверджену наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1015.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться