Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
782 0
Друкувати
Обране

Новый Закон о госзакупках вступил в силу!

В.о. Президента О. Турчинов підписав новий Закон України від 10.04.2014 р. № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель».Як і обіцялося раніше в новому Законі скорочено перелік випадків, на які не поширюється його дія (з 44 до 14 випадків). Зроблено це з метою запобігання безконтрольного використання державних коштів, прозорості та відкритості сфери державних закупівель.

Новий Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування ПДВ), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис. грн., а робіт — 1 млн. грн.

В новому Законі поняття «замовники» визначено згідно з принципами Директив ЄС:

замовники — органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі за наявності однієї з таких ознак:

юридична особа є одержувачем бюджетних коштів та уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, в межах такого фінансування;

органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи;

устатутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50% .

Встановлено, що річний план, зміни до нього обов'язково безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п'яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Завдяки цій зміні буде спрощено доступ громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі.

Новим Законом замовникам надається можливість застосовувати електронні засоби під час застосування процедур закупівель, визначених ст. 12 Закону.

Закон № 1197-VII набрав чинності 20 квітня 2014 року.  Абзац шостий ч. 3 ст. 2 цього Закону діє до 31 грудня 2014 року. 

В свою чергу втратить чинність попередній Закон України від 01.06.2010 р. № 2289-VI «Про здійснення державних закупівель».

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться