Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
1140 0
Друкувати
Обране

Облагается ли НДС полученная субвенция на выполнение мероприятий на заказ органа местного самоуправления?

Спеціалісти Міндоходів в Базі Знань (категорія 101.02) відповіли на таке питання: чи є об’єктом оподаткування операції з отримання платником ПДВ субвенції на виконання певних заходів, затверджених програмою органу місцевого самоврядування?



Контролери нагадали, що ст. 2 Бюджетного кодексу України визначено, що субвенції — міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному органом, який прийняв рішення про надання субвенції.

Згідно нормами Податкового кодексу України (далі — ПКУ) для цілей оподаткування, перерахування коштів в межах затвердженої програми на виконання певного обсягу робіт та послуг, які орган місцевого самоврядування у відповідності до визначених ним потреб планує отримати від їх виконавця, з відповідним розрахунком вартості таких робіт (статті видатків), вважається замовленням підприємству обсягів робіт чи послуг, обумовлених програмою, за рахунок коштів місцевого або обласного бюджету. Виконання таких робіт є об’єктом оподаткування ПДВ і оподатковується за основною ставкою ПДВ.

При цьому базою оподаткування є вартість робіт, визначена в такій програмі. Датою визначення податкових зобов’язань для товарів (робіт, послуг), які оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться