Облагается ли НДС полученная субвенция на выполнение мероприятий на заказ органа местного самоуправления?

Спеціалісти Міндоходів в Базі Знань (категорія 101.02) відповіли на таке питання: чи є об’єктом оподаткування операції з отримання платником ПДВ субвенції на виконання певних заходів, затверджених програмою органу місцевого самоврядування?Контролери нагадали, що ст. 2 Бюджетного кодексу України визначено, що субвенції — міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному органом, який прийняв рішення про надання субвенції.

Згідно нормами Податкового кодексу України (далі — ПКУ) для цілей оподаткування, перерахування коштів в межах затвердженої програми на виконання певного обсягу робіт та послуг, які орган місцевого самоврядування у відповідності до визначених ним потреб планує отримати від їх виконавця, з відповідним розрахунком вартості таких робіт (статті видатків), вважається замовленням підприємству обсягів робіт чи послуг, обумовлених програмою, за рахунок коштів місцевого або обласного бюджету. Виконання таких робіт є об’єктом оподаткування ПДВ і оподатковується за основною ставкою ПДВ.

При цьому базою оподаткування є вартість робіт, визначена в такій програмі. Датою визначення податкових зобов’язань для товарів (робіт, послуг), які оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі