Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.04.14
1176 0
Друкувати
Обране

Госфининспекция: об ограничении размера зарплаты работников и руководителей госпредприятий

Чи обмежується розмір заробітної плати працівників і керівників державних підприємств, зокрема кількість, розмір доплат і надбавок?



Статтею 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР (далі – Закон № 108/95) визначено, що держава регулює оплату праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом установлення розміру мінімальної заробітної плати й інших державних норм і гарантій, установлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників.

Розмір заробітної плати взагалі залежить від складності й умов роботи, яка виконується, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Відповідно до ст. 15 Закону № 108/95 форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються підприємствами в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі якщо колективний договір на підприємстві не укладений, роботодавець зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а в разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво органом.

Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород установлюються відповідно до вимог, передбачених частиною першою цієї статті.

Таким чином, розмір оплати праці встановлюється на підставі:

– законодавчих та інших нормативних актів;

– генеральної угоди на національному рівні;

– галузевих (міжгалузевих), територіальних угод;

– колективних договорів;

– трудових договорів;

Отже, Закон № 108/95 не містить обмежень щодо граничного розміру заробітної плати, яка може бути сплачена, зокрема обмежень щодо кількості та розміру доплат і надбавок, які можуть бути сплачені окремому працівникові. Натомість такі обмеження можуть бути встановлені колективними договорами, локальними нормативними актами підприємств, установ, організацій вищого рівня тощо.

Щодо оплати праці керівників державних підприємств, то оплата їхньої праці здійснюється відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року № 185-V, яким установлено, що керівника підприємства, установи, організації, які перебувають у загальнодержавній власності, наймають на контрактній основі. Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. № 203 «Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності» контракти з керівниками таких підприємств (за затвердженими показниками) укладають міністерства, інші підпорядковані Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади, у віданні яких перебувають ці підприємства, за погодженням із місцевими органами державної виконавчої влади.

Згідно із Законом № 108/95 оплата праці за контрактом визначається за угодою сторін на підставі чинного законодавства, умов колективного договору і пов’язана з виконанням умов контракту.

Таким чином, розмір оплати, кількість і розмір доплат, надбавок керівникам установлюються умовами контракту.

Олена Козлова
головний державний фінансовий
інспектор Департаменту інспектування у сфері
послуг Держфінінспекції України

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн