Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.04.14
2510 0
Друкувати
Обране

Минфин разъяснил отдельные вопросы бухучета бюджетных организаций

Мінфін в листі від 19.03.2014 р. № 31-08420-07-25/5714 роз'яснив окремі питання бухгалтерського обліку в бюджетних організаціях.

1. Щодо нарахування зносу.

Мінфін нагадав, що відповідно до п. 8.7 Положенням з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ (далі — Положення) визначено, що знос експонатів зоопарків, виставок, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, білизни, постільних речей, одягу та взуття, інвентарної тари, сценічно-постановочних засобів (декорацій, меблів і реквізитів, бутафорії, театральних та національних костюмів, головних уборів, білизни, взуття, перук тощо), матеріалів довготривалого використання для наукових цілей нараховується у першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50% його первісної вартості та решта 50% первісної вартості — у місяці його ліквідації (списання з балансу).

2. Щодо обліку багаторічних насаджень.

Відповідно до п. 2.1 Положення багаторічні насадження включені до складу основних засобів.

Придбані (створені) об'єкти основних засобів зараховуються на баланс установи за первісною вартістю, яка визначається згідно з п. 3.2 Положення.

Капітальні вкладення в багаторічні насадження вводяться в склад необоротних активів щорічно у сумі витрат на прийняті в експлуатацію площі незалежно від закінчення всього комплексу робіт.

Для обліку й узагальнення інформації про наявність та рух багаторічних насаджень застосовується субрахунок 108 «Багаторічні насадження» рахунка 10 «Основні засоби».

Витрати за незакінченими і закінченими об'єктами капітального будівництва, реконструкції, модернізації основнихзасобів, не зданими в експлуатацію, обліковуються на субрахунку 141 «Капітальні видатки за невведеними в експлуатацію основними засобами» рахунка 14 «Незавершене капітальне будівництво».

Для ведення аналітичного обліку багаторічних насаджень бюджетними установами застосовується типова форма з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, № ОЗ-8 (бюджет) «Інвентарна картка обліку основних засобів в бюджетних установах (для тварин і багаторічних насаджень)».

3. Щодо обліку продукції підсобних господарств

Відповідно до п. 7 Положенням з бухгалтерського обліку запасів бюджетних установ продукція підсобних (навчальних) сільських господарств обліковується протягом року за плановою собівартістю. На підставі річних калькуляцій планова собівартість продукції коригується в кінці року до фактичної (виробничої) собівартості.

Облік та узагальнення інформації про наявність та рух сільськогосподарської продукції здійснюється із застосуванням субрахунку 251 «Продукція підсобних (навчальних) сільських господарств».

Для ведення аналітичного обліку запасів установи застосовують типові форми обліку та списання запасів бюджетних установ, затверджені наказом Держказначейства України від 18.12.2000 р. № 130.

Поряд з цими формами бюджетні установи можуть застосовувати форми, встановлені наказом Мінстату України від 21.06.1996 р. № 193 «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів».

Крім того, перелік форм, які використовуються винятково конкретною організацією, може бути затверджений додаткомдо наказу про облікову політику установи.

Також Мінфін зазначив, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади у разі потреби мають право розробляти методичні рекомендації стосовно порядку застосування положень з бухгалтерського обліку в установах, які їм підпорядковані, з урахуванням специфіки їх діяльності.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×