Нашi сайти:
553 0
Друкувати
Обране

Горнодобывающие предприятия, которые вовремя не провели экспертизу месторождений, рассчитывают плату за недра с коэффициентом 19,5%

Міндоходів в листі від 18.04.2014 р. № 9270/7/99-99-15-04-01-17 нагадало, що платниками податкових зобов'язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин обчислюють їх за формулою, визначеною пп. 263.6.9 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).Так, елементом зазначеної формули є коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, обчисленого у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених Державною комісією по запасах корисних копалин.

Гірничі підприємства, які порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, обчислюють податкові зобов'язання з плати з коефіцієнтом, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки НБУ.

Обов'язковість виконання регулярної повторної державної експертизи та оцінки запасів родовищ корисних копалин через кожні п'ять років експлуатації ділянки надр встановлена п. 25 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою КМУ від 22.12.1994 р. № 865.

Таким чином, територіальні органи Міндоходів зобов'язані виконати строків виконання геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин і поінформувати платників, у яких строк виконання регулярної повторної експертизи минув, про застосування коефіцієнта з величиною, яка станом на 1 квітня ц. р. відповідає 19,5% (6,5%. х 3).

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі