Образована рабочая группа по мониторингу использования привлеченных под госгарантии бюджетных средств: как она будет работать?
Кабмін постановою від 30.04.2014 р. № 124 утворив міжвідомчу робочу групу із забезпечення моніторингу ефективного використання коштів, залучених суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів під державні гарантії, а також затвердив Положення про неї.
Основним завданням робочої групи є сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з проведення моніторингу за реалізацією суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів (далі — позичальники) інвестиційних проектів (програм) та проектів соціально-економічного розвитку, які фінансуються за рахунок кредитів (позик), залучених під державні гарантії позичальниками (далі — проекти (програми), з метою недопущення завдання збитків державному бюджету.
Робоча група відповідно до покладеного на неї завдання:
1) проводить моніторинг реалізації проектів (програм);
2) аналізує проекти фінансових планів суб’єктів господарювання, які залучили кошти під державні гарантії, та змін до них і надає відповідні пропозиції;
3) проводить аналіз правочинів, які вчиняються позичальниками і спрямовані на реалізацію проектів (програм);
4) забезпечує проведення моніторингу цільового та ефективного використання позичальниками коштів, залучених під державні гарантії, в рамках реалізації проектів (програм);
5) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо:
удосконалення системи контролю, оптимізації витрат, пов’язаних з реалізацією проектів (програм);
усунення порушень, виявлених за результатами моніторингу реалізації проектів (програм);
6) розглядає інформацію про забезпечення виконання позичальниками зобов’язань перед гарантом;
7) надає пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать позичальники, в частині підтримки платоспроможності позичальників.
Робоча група має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладеного на неї завдання, в тому числі про показники фінансової та іншої звітності, фінансові плани, установчі документи позичальників — державних суб’єктів господарювання та результати перевірок контролюючих та правоохоронних органів;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою).
Постанова № 124 набере чинності з дня офіційного опублікування. На день підготування замітки документ офіційно не опубліковано.