Нашi сайти:

Образована рабочая группа по мониторингу использования привлеченных под госгарантии бюджетных средств: как она будет работать?

Кабмін постановою від 30.04.2014 р. № 124 утворив міжвідомчу робочу групу із забезпечення моніторингу ефективного використання коштів, залучених суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів під державні гарантії, а також затвердив Положення про неї. Основним завданням робочої групи є сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з проведення моніторингу за реалізацією суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів (далі — позичальники) інвестиційних проектів (програм) та проектів соціально-економічного розвитку, які фінансуються за рахунок кредитів (позик), залучених під державні гарантії позичальниками (далі — проекти (програми), з метою недопущення завдання збитків державному бюджету.

Робоча група відповідно до покладеного на неї завдання:

1) проводить моніторинг реалізації проектів (програм);

2) аналізує проекти фінансових планів суб’єктів господарювання, які залучили кошти під державні гарантії, та змін до них і надає відповідні пропозиції;

3) проводить аналіз правочинів, які вчиняються позичальниками і спрямовані на реалізацію проектів (програм);

4) забезпечує проведення моніторингу цільового та ефективного використання позичальниками коштів, залучених під державні гарантії, в рамках реалізації проектів (програм);

5) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо:

удосконалення системи контролю, оптимізації витрат, пов’язаних з реалізацією проектів (програм);

усунення порушень, виявлених за результатами моніторингу реалізації проектів (програм);

6) розглядає інформацію про забезпечення виконання позичальниками зобов’язань перед гарантом;

7) надає пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать позичальники, в частині підтримки платоспроможності позичальників.

Робоча група має право:

1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладеного на неї завдання, в тому числі про показники фінансової та іншої звітності, фінансові плани, установчі документи позичальників — державних суб’єктів господарювання та результати перевірок контролюючих та правоохоронних органів;

2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою).

Постанова № 124 набере чинності з дня офіційного опублікування. На день підготування замітки документ офіційно не опубліковано.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі