Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
696 0
Друкувати
Обране

Мобилизационные изменения в законодательстве: возмещение среднего заработка мобилизованных из Госбюджета и многое другоеПриведемо деякі з нововведень законопроекту.

В КЗпП України вноситься норма, згідно з якою за працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від їх підпорядкування та форм власності. Виплата в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держбюджету України в порядку визначеному КМУ.

В Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачається норма, згідно з якою виконання військово-транспортного обов’язку під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється шляхом безоплатного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також громадян – власників транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації.

Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформлюються відповідними розпорядженнями.

Також законопроектом передбачається:

захистити громадян України, які призвані під час мобілізації, від штрафних санкцій за фінансовими зобов'язаннями;

забезпечити права військовозобов'язаних-студентів, які були призвані під час мобілізації, на продовження навчання після демобілізації;

підвищити мотивацію щодо проходження служби у військовому резерві громадянами України в мирний час та на особливий період;

підвищити відповідальність громадян України за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Також передбачається, що соціальні гарантії, передбачені цим законопроектом, будуть поширені на громадян України, які, починаючи з 18.03.2014 р., були призвані на військову службу на підставі Указу Президента України від 17.03.2014 р. № 303 «Про часткову мобілізацію».

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться