Игорь Швайка: Нормативно-денежная оценка земель сельхозназначения будет учитывать земледельческую специфику регионов

Під час «круглого столу» за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки та аграріїв Херсонщини було підняте вкрай важливе для регіону питання щодо нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Адже це напряму пов’язане з питанням орендної плати за землю (яка рахується від оцінки), що виявляється особливо актуальним для сільгоспвиробників посушливих і не надто родючих регіонів.


Так, відзначалось, що нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення була проведена в Україні, в тому числі в Херсонській області, лише один раз - станом на 1 липня 1995 року. Цей підхід є застарілим, не відповідає вимогам часу і не враховує регіональну специфіку.

Натомість Ігор Швайка повідомив, що Мінагрополітики ініціювало розробку проекту нової Методики нормативної грошової оцінки земель, в основі якої дані фінансово-економічної діяльності сільськогосподарських підприємств за 2008-2011 роки та ставки Національного банку України.

«Ми розуміємо, що всіх «не можна стригти під одну гребінку», і платня за землю повинна залежати насамперед від її родючості. Запропонована Методика додасть «гнучкості» у механізм визначення ставок орендної платні. Вона враховуватиме землеробську специфіку регіонів. Так, в посушливих регіонах нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі зменшиться: по АР Крим на 36%, Дніпропетровській - 20%, Донецькій - 30%, Запорізькій - 30%, Луганській - 19%, Миколаївській - 6%, Одеській - 13%, Херсонській - 29%. Зокрема, середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Херсонській області на сьогодні становить 23151,1 грн, а за проектом нової Методики цей показник становитиме 16534,4 грн», - поінформував Ігор Швайка.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі