Нашi сайти:
539 0
Друкувати
Обране

Миндоходовцы напомнили о налогообложении отпусков

ГУ Міндоходів у м. Києві в роз'ясненні від 26.05.2014 р. повідомило, що оподаткування сум відпусток ПДФО та ЕСВ нічим не відрізняються від загальних правил оподаткування заробітної платиТак, нарахована сума відпускних враховується при визначенні граничного розміру доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. База оподаткування для ПДФО зменшується на суму ЄСВ та на суму податкової соціальної пільги, якщо на неї є право. Розмір податку як для відпускних, так й для заробітної плати однаковий.

При заповненні форми № 1ДФ відпускні відображаються, як і зарплата, з ознакою доходу «101». Якщо відпустка припадає не на один місяць, а триває ще й частину наступного, то з метою розрахунку граничного доходу для застосування соціальної пільги з ПДФО відпускні відносяться до відповідних періодів їх нарахування. Тобто, суму «перехідних» відпускних слід спочатку розподілити між місяцями, на які вони припадають, й далі визначати право на податкову соціальну пільгу та застосовувати відповідні ставки ПДФО.

Сума ЄСВ в частині утримання за ставкою 3,6 % визначається в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також контролери нагадали, що для набуття права на відпустку працівник має перебувати в трудових відносинах з підприємством або укласти трудовий договір з фізичною особою.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі