352 0

Арендатор распределяет сумму арендной платы за использование госимущества: как арендодателю отразить ее в налоговом учете по НДС?

Міндоходівці в Базі Знань відповіли на питання: які особливості відображення в податковому обліку з ПДВ сум орендної плати за використання державного майна орендодавцем, якщо орендар розподіляє суму орендної плати?

Контролери нагадують, що п. 14 ст. 69 Бюджетного кодексу України визначено, що надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, яке перебуває в комунальній власності, належать до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Пунктом 17 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 04.10.1995 р. № 786 встановлено, що у разі коли орендодавцем майна є Фонд державного майна, його регіональне відділення чи представництво, орендна плата спрямовується:

за цілісні майнові комплекси державних підприємств — до державного бюджету;

за нерухоме майно державних підприємств, організацій — 70% орендної плати до державного бюджету, 30% державному підприємству, організації, на балансі яких перебуває це майно;

за майно, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації), — до державного бюджету. Якщо господарське товариство, створене у процесі приватизації (корпоратизації), утримує об'єкти житлового фонду, що не ввійшли до його статутного фонду, — 70% орендної плати до державного бюджету, 30% господарському товариству.

Згідно із п. 196.1.15 ПКУ виключені з числа об'єктів оподаткування операції з оплати орендної плати чи концесійного платежу за договорами відповідно оренди чи концесії цілісного майнового комплексу державного чи комунального підприємства (його структурного підрозділу), якщо орендодавцями чи концесієдавцями за договорами виступають органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, а платежі відповідно до закону зараховуються до Державного бюджету України або місцевого бюджету.

Враховуючи викладене, контролери роз'яснили, що державне або комунальне підприємство - орендодавець на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ виписує податкову накладну на всю суму орендної плати яка підлягає розподілу, незалежно від того, чи орендар сам буде розподіляти суму отриманої орендної плати чи всю суму орендної плати ним буде перераховано на поточний рахунок орендодавця, якщо така операція є об'єктом оподаткування.

Якщо на операцію з оренди державного майна поширюються норми п. 196.1.15 ПКУ податкова накладна не виписується, оскільки податкові зобов'язання не нараховуються. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)