263 0

Орган местного самоуправления изменил сумму арендной платы за землю: когда платить арендную плату по новым условиям?

Міндоходів в листі від 30.09.2013 р. № 12217/6/99-95-25-50-09-15-01 розглянуло питання щодо сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про її зміну.

Податківці нагадали, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення — розміру земельного податку, що встановлюється р. XIII ПКУ;

для інших категорій земель — трикратного розміру земельного податку, що встановлюється р. XIII ПКУ.

Згідно з п. 13 Типового договору оренди землі розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та в інших випадках, передбачених законом.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Податківці роз'яснили, що якщо рішенням місцевої ради змінено умови договору оренди землі (змінена площа, розмір орендної плати) та зобов'язано внести зміни до договору оренди земельної ділянки державної і комунальної власності (або переукласти договір оренди), то після внесення таких змін до договору оренди землі суб'єкт господарювання буде сплачувати орендну плату за земельні ділянки згідно з новими умовами — з моменту внесення змін до договору оренди (переукладання договору оренди).



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)