Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.06.14
1123 0
Друкувати
Обране

Минсоцполитики: о работниках младше 18 лет, и о работающих студентах

Мінсоцполітики в листі від 04.09.2013 р. № 697/021/106-13 роз'яснило наступні питання.

1. Щодо організації обліку працівників молодше вісімнадцяти років.

Відповідно до ст. 188 КЗпП України приймати на роботу можна осіб, які досягли 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Працівники, які не досягли вісімнадцяти років, підлягають спеціальному обліку із зазначенням дати їх народження (ст. 189 КЗпП України), для цього на підприємствах у довільній формі ведеться Журнал обліку працівників, які не досягли 18 років.

2. Щодо внесення записів до трудової книжки працюючому студенту.

Відповідно до п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників підприємство має право прийняти на роботу студента денної форми навчання і оформити йому трудову книжку.

Заповнення трудової книжки вперше провадиться власником або уповноваженим ним органом не пізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу.

Для студентів, слухачів курсів, учнів, аспірантів та клінічних ординаторів (далі — студенти), які мають трудові книжки, навчальний заклад (наукова установа) вносить записи про час навчання на денних відділеннях (у тому числі підготовчих) вищих навчальних закладів. Підставою для таких записів є накази навчального закладу (наукової установи) про зарахування на навчання та про відрахування з числа студентів (п. 2.16 Інструкції).

Для студентів, які раніше не працювали та у зв'язку з цим не мали трудових книжок, відомості про роботу в студентських таборах, на виробничій практиці, а також про виконання науково-дослідної госпдоговірної тематики на підставі довідок вносяться підприємством,денадалі вони будуть працювати (п. 2.17 Інструкції).

Якщо в період навчання студент не мав трудової книжки, запис у трудову книжку про період навчання (після закінчення навчального закладу) здійснюється за місцем роботи працівника-студента. Такий запис виконується окремим рядком з посиланням на дату та номер відповідних документів.

Також в листі зазначено, що ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що студенти, учні, які вже здобули професію за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором.

Стажування проводитися у вільний від навчання час і обмежується періодом до 6 місяців. Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки стажиста, яка у разі потреби оформляється згідно із законодавством.

На цей час Мінсоцполітики проводиться робота щодо визначення порядку внесення до трудових книжок студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів запису про проходження стажування на підприємствах, в установах, організаціях і внесення змін до Інструкції.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі