Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.06.14
1171 0
Друкувати
Обране

Госфининспекция: об организации внутреннего контроля и внутреннего аудита

Держфінінспекція в листі від 22.05.2014 р. № 21-14/240 роз’яснила питання організації внутрішнього контролю та здійснення внутрішнього аудиту на підприємствах.

В листі нагадується, що ст. 26 Бюджетного кодексу України встановлено відповідальність розпорядника бюджетних коштів в особі його керівника за організацію внутрішнього контролю у своєму закладі та у підвідомчих бюджетних установах.

Аналогічні вимоги для керівника установи визначені також у Концепції розвитку державного внутрішнього фінансового контролю, схваленій розпорядженням Кабміну від 24.05.2005 р. № 158-р. Відповідно до неї, до основних функцій керівника установи належать створення адекватної структури внутрішнього контролю, нагляд за його організацією.

Організаційні засади з побудови внутрішнього контролю, принципи, на яких має базуватися внутрішній контроль, а також сутність елементів внутрішнього контролю в розпорядників бюджетних коштів, визначено також у Методичних рекомендаціях з організації внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах, затверджених наказом Мінфіну від 14.09.2012 р. № 995.

Щодо розробки внутрішніх документів із питань внутрішнього аудиту та нормативно-правової бази (методичних матеріалів), якими слід керуватися при їх підготовці, спеціалісти Держфінінспекції зазначають, що загальні вимоги до організації та проведення внутрішнього аудиту визначено в:

постанові КМУ від 28.09.2011 р. № 1001, яка містить основні завдання, функції та права керівника й працівників підрозділу внутрішнього аудиту, вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня внутрішніх аудиторів і звітування про результати діяльності підрозділів внутрішнього аудиту тощо;

Стандартах внутрішнього аудиту, затверджених наказом Мінфіну від 04.10.2011 р. № 1247, у яких передбачено обов'язковість затвердження внутрішніх документів із питань внутрішнього аудиту, а також установлено єдині підходи до організації та проведення внутрішнього аудиту, підготовки аудиторських звітів, висновків та рекомендацій, здійснення внутрішніх оцінок якості внутрішнього аудиту;

Кодексі етики працівників підрозділу внутрішнього аудиту, затвердженому наказом Мінфіну від 29.09.2011 р. № 1217, що визначає морально-етичні принципи професійної діяльності працівників підрозділу внутрішнього аудиту та правила поведінки державного внутрішнього аудитора.

В листі також зазначено, що при розробці внутрішніх документів із питань внутрішнього аудиту слід зважати на специфіку діяльності й особливості його організаційної структури.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі