Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.06.14
1537 0
Друкувати
Обране

Основные направления бюджетной политики — 2015

Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету 4 червня 2014 року зазначено, що поданий Кабінетом Міністрів України проект Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік (проект постанови №4749) переважно відповідає вимогам частини четвертої статті 33 Бюджетного кодексу України до змісту такого документу.

А саме - ґрунтується на прогнозних і програмних документах економічного і соціального розвитку України та містить положення на 2015 рік, зокрема, щодо:
- основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку (реальний темп зростання ВВП - 101,7%, номінальний ВВП: за методикою СНР-2008 – 1742 млрд. грн. та за методикою СНР-1993 - 1686,5 млрд. грн., індекс споживчих цін /грудень до грудня попереднього року/ - 105,4%, рівень безробіття - 7,8%);
- утримання граничного обсягу дефіциту державного бюджету в межах 3% ВВП;
- збереження з урахуванням податкового законодавства частки перерозподілу ВВП через зведений бюджет на рівні, що не перевищує 30%;
- утримання обсягу державного боргу на економічно безпечному рівні, але не більше 55% ВВП;
- встановлення граничного обсягу надання державних гарантій не більш як 5% доходів загального фонду державного бюджету для кредитування інвестиційних проектів.

Проте, Комітет у своєму висновку наголосив, у проекті Основних напрямів не наведено показник офіційного обмінного курсу гривні (у середньому за рік та на кінець року) та обґрунтування питомої ваги місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України.

Оскільки проект Основних напрямів, зауважили члени Комітету, подано до Верховної Ради України пізніше визначеного частиною третьою статті 33 Бюджетного кодексу України терміну (не пізніше 4 квітня), це унеможливило дотримання (встановлених частиною п’ятою статті 152 Регламенту Верховної Ради України) строків розгляду даного питання у Верховній Раді України (не пізніше 30 квітня).

Відповідно до частини четвертої статті 152 Регламенту Верховної Ради за підсумками розгляду поданого урядом проекту Основних напрямів та поданих пропозицій до нього Комітет підготував доопрацьований проект Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік.

Враховуючи наведене, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді схвалити проект Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік у доопрацьованій Комітетом редакції - згідно з підготовленим Комітетом проектом постанови Верховної Ради №4749-д.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі