Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.06.14
1568 0
Друкувати
Обране

Пенсионный фонд: на обещанное вознаграждение ЕСВ не начисляется

Пенсійний фонд України в листі від 22.09.2013 р. № 12617/09-10 торкнувся питання щодо сплати ЄСВ з винагороди, яка була публічно обіцяна. 

Так, в листі зазначено, що сума винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами є базою нарахування ЄСВ. Проте, виходячи з аналізу ст. 1144 — 1149 ЦКУ, публічна обіцянка винагороди без оголошення конкурсу — це звернена до невизначеного кола осіб обіцянка майнової винагороди за досягнення обумовленого результату тому, хто досягне цього результату.

За своєю юридичною природою публічна обіцянка винагороди належить до недоговірних зобов'язань та є умовним одностороннім правочином, що містить елементи двох односторонніх правочинів, які мають зустрічний характер і повинні відповідати один одному, здійснення яких не означає укладення договору. Причому обіцянка винагороди не є офертою, а досягнення результату не є акцептом.

Від звичайного заробітку, премій та інших аналогічних виплат винагорода, передбачена публічною обіцянкою, відрізняється тим, що вона заснована не на договірних відносинах, а встановлюється шляхом одностороннього волевиявлення та її розмір визначається не за домовленістю сторін, а в односторонньому порядку.

Таким чином, на суми, виплачені відповідно до публічної обіцянки винагороди, ЄСВ не нараховується.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі