Нашi сайти:
562 0
Друкувати
Обране

Пенсионный фонд: на обещанное вознаграждение ЕСВ не начисляется

Пенсійний фонд України в листі від 22.09.2013 р. № 12617/09-10 торкнувся питання щодо сплати ЄСВ з винагороди, яка була публічно обіцяна. Так, в листі зазначено, що сума винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами є базою нарахування ЄСВ. Проте, виходячи з аналізу ст. 1144 — 1149 ЦКУ, публічна обіцянка винагороди без оголошення конкурсу — це звернена до невизначеного кола осіб обіцянка майнової винагороди за досягнення обумовленого результату тому, хто досягне цього результату.

За своєю юридичною природою публічна обіцянка винагороди належить до недоговірних зобов'язань та є умовним одностороннім правочином, що містить елементи двох односторонніх правочинів, які мають зустрічний характер і повинні відповідати один одному, здійснення яких не означає укладення договору. Причому обіцянка винагороди не є офертою, а досягнення результату не є акцептом.

Від звичайного заробітку, премій та інших аналогічних виплат винагорода, передбачена публічною обіцянкою, відрізняється тим, що вона заснована не на договірних відносинах, а встановлюється шляхом одностороннього волевиявлення та її розмір визначається не за домовленістю сторін, а в односторонньому порядку.

Таким чином, на суми, виплачені відповідно до публічної обіцянки винагороди, ЄСВ не нараховується.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі