Минмолодежьспорт: об оплате труда тренеров-преподавателей
Мінмолодьспорт в листі від 12.02.2014 р. № 5.5/1159 роз'яснило наступні питання щодо оплати праці тренерів.
1. Здійснення оплати праці тренера-викладача, який працює за сумісництвом.
Умовами оплати плати праці, затвердженими наказом Мінсім'ямолодьспорту від 23.09.2005 р. № 2097, визначено дві форми оплати праці:
а) за кількістю годин навчально-тренувальної роботи на тиждень;
б) розмірами нормативів за підготовку одного вихованця (учня-спортсмена).
Місячна заробітна плата, виходячи з нормативів, установлюється тільки штатним тренерам-викладачам. Тобто умови оплати праці тренерам-сумісникам установлюються за погодинною формою оплати праці згідно зі схемою тарифних розрядів посад тренерів-викладачів (додаток 6 та додаток 20 до наказу № 2097).
Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом року не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Отже, враховуючи, що норма годин на одну тарифну ставку тренера-викладача спортивної школи складає 24 академічні години на тиждень, тренер-викладач, який працює за сумісництвом, може працювати з тижневим навантаженням не більше 12 годин.
2. Тренер-викладач здійснює навчально-тренувальну роботу згідно з нормами навчально-тренувальної роботи на етапах підготовки, затверджених Порядком наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневого режиму навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл, затвердженим наказом Мінсім'їмолодьспорту від 18.05.2009 р. № 1624.
Режим роботи тренера-викладача визначається розкладом занять, виходячи із загального обсягу навчально-тренувальної роботи на тиждень, і така робота не вважається роботою на умовах неповного робочого дня, оскільки тренером-викладачем виконується навчально-тренувальна робота згідно з нормами і загальним обсягом тижневого навантаження.
3. Єдиної встановленої форми журналу обліку робочого часу тренера-викладача немає. Разом з тим журнал є документом обліку, який ведеться тренером-викладачем на кожну групу і дозволяє систематизувати виконання планів тренувань шляхом кількісного обліку виконаного навантаження, інших показників. В журналі повинні відображатися облік відвідування вихованцями тренувальних занять та обсяги навантаження - тривалість годин, у тому числі за розділами підготовки тощо. Для цього відображаються поточний облік виконаного тренувального навантаження по днях місяця і сумарний за місяць (на 12 місяців). Окремим розділом у журналі може бути план річного циклу підготовки (включає розділи навчальної програми: теорія (години), практика (години)) для кожної групи, з якою проводить навчально-тренувальну роботу тренер-викладач.
Журнал складається з основних розділів:
1. Розклад занять;
2. Загальні відомості на вихованців;
3. Річний план роботи на навчальний рік;
4. Облік відвідування тренувальних занять та обсяги навантаження;
5. Облік спортивних результатів;
6. Облік спортивних заходів;
7. Реєстрація травм і захворювань спортсменів;
8. Підсумки роботи за навчальний рік;
9. Відмітка про перевірку навчально-тренувального заняття.
Графа для відображення запланованого проведення занять не потрібна.
Графи «план» та «виконання» відносяться до документа як «індивідуальний план підготовки спортсмена», де враховуються основні показники тренувального процесу і здійснюється аналіз його виконання. Такі плани ведуться на кожного спортсмена, який тренується на етапах (групах) підготовки до вищих досягнень та спеціальної базової підготовки.