Нашi сайти:

Как рассчитать больничные после декрета и отпуска за свой счет: разъяснения от Минсоцполитики

Мінсоцполітики в листі від 14.02.2014 р. № 72/18/99-14 торкнулося питання щодо розрахунку середньої заробітної плати застрахованої особи.В листі нагадується, що розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески. Таким періодом є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з розрахункового періоду.

Середньоденна заробітна плата (грошове забезпечення) застрахованої особи обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачується єдиний внесок, на кількість календарних днів за розрахунковий період без урахування календарних днів, не відпрацьованих із зазначених вище поважних причин.

Відповідно до п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячноїтарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.

Мінсоцполітики роз'яснило ситуацію в якій у застрахованої особи в розрахунковому періоді відсутня заробітна плата, з якої сплачується єдиний внесок, яка враховується при розрахунку допомоги по вагітності та пологах.

Так, держорган зазначив, що відповідно до статей 4 та 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» немає підстав для відмови в наданні матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованій особі. Оскільки застрахована особа більшу частину розрахункового періоду не мала заробітку з поважних причин, а перебування у відпустці без збереження заробітної плати протягом 14 календарних днів передбачено законодавством, тому не може вважатися неповажною причиною відсутності заробітної плати у розрахунковому періоді, Мінсоцполітики вважає, що розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності слід провести відповідно до п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі