Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.03.16
3650 3
Друкувати
Обране

Арсеній Яценюк: Створення опорних шкіл - основне завдання в освітній політиці 2016 року

«Наше програмне завдання на 2016 рік – це якість середньої освіти. Тому що середня освіта є базою - для майбутнього країни, для нових якісних фахівців і для того, щоб Україна мала кадровий потенціал, аби далі проводити реформи, через десятиліття в тому числі», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 2 березня.

Арсеній Яценюк нагадав, що минулого року звернувся до Міністерства освіти і науки розробити  проект створення опорних шкіл - так званих hub schools: «Це нова якісна школа, яка дає якісну освіту».

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на засіданні Уряду представив відповідний проект.

Глава Уряду звернувся до Міністерства освіти і науки України підготувати рамкову постанову щодо створення опорних шкіл, аби визначити основний напрямок політики з цього питання для місцевої влади.  Арсеній Яценюк звернувся до місцевих громад: «Ви зробили одну опорну школу, ми дали автобуси, ви відремонтували дороги, і ви коштів отримуєте стільки ж, скільки б отримувало десять шкіл. Ви підвищуєте зарплату, ви ремонтуєте кабінети, купуєте обладнання. Ми не забираємо у вас жодної копійки, залишаємо все вам. І таким чином економічно стимулюємо до того, щоб вони пішли по процесу дійсно успішної і якісної освіти».

«Треба дати дуже чіткий сигнал, що у тому випадку, якщо місцева влада йде по шляху формування опорних шкіл, весь фінансовий ресурс в повному обсязі залишається в їхньому розпорядженні», - наголосив Арсеній Яценюк

Глава Уряду наголосив, що проведе розмову з керівниками областей з тим, щоб вони терміново оголошували тендери на закупівлю тисячі автобусів для шкіл, аби 1 вересня ці автобуси були вже придбані.

600 млн. грн. на придбання шкільних автобусів, як повідомив заступник Міністра освіти і науки, було виділено з державного бюджету. Частина коштів має бути передана з місцевих бюджетів

Глава Уряду підкреслив, що місцеві бюджети додатково отримали минулого року 24 мільярди гривень: «У нас процес децентралізації якийсь однобокий: «дайте грошей і не давайте відповідальності». Є державні пріоритети. Це безпосередньо відповідальність місцевої влади – середня освіта. Ми забезпечуємо фінансовим ресурсом, ми забезпечуємо державною політикою. А їхнє завдання – реалізовувати цю державну політику спільно з Урядом».

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності, аби директори опорних шкіл обиралися на відкритих конкурсах.

Крім того, Глава Уряду  нагадав, що торік на придбання обладнання для шкіл  Уряд виділив 100 млн. грн., а цього року – 200 млн. грн. Він наголосив на необхідності того, аби ці кошти були використані місцевою владою за призначенням.

«В освітній політиці це основне завдання 2016 року. Ми не в стані змінити все зразу, але ми зобов'язані почати цей процес. Опорні школи і фінансування опорних шкіл і якісна освіта – я вважаю, що це суперважливий проект для країни і для наших дітей.

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Лера
03.03.2016
Тобто школа у райцентрі - то вже є освітній хаб, за умови що всі школи по селах позакривають? Круто, що казати. Арсєній - голова! А на кошти, зекономлені від закриття сільських шкіл, побудувати дороги та закупити автобуси?! Шо воно курить?! Ці витрати взагалі порівнювати не можна, принаймі в наших реаліях! На всі освітянські кошти району служба доріг і зупинку не відремонтує, скаже що замало! Бідні наші діти!
оксана
03.03.2016
ПТУ добили, давайте школы добивать. Правильно! Тупоголовым проще такие вот Покращення впаривать!!! Рабам грамота не нужна. Думаю скоро будем как Ломоносов - пешком в Киев идти чтобы в школу поступить учиться. (если бюджетные места будут)...
коля
03.03.2016
Пояснення доцільності переходу на 12 - річну освіту досить просте: по-перше, витягування грошей з батьків на різноманітні заходи та потреби школи буде відбуватися 12 років замість 11-ти; по-друге, на повному оновленні підручників привладні книжкові корпорації зароблять мільярди , і ці мільярди теж будуть витягнуті з кишень батьків. Із здобуттям Україною незалежності навчання дитини в школі стало дорогим задоволенням та фінансовим тягарем особливо для малозабеспечених родин, а тепер ще й планується посилити цей тягар.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі