Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.10.19
4275 1
Друкувати
Обране

Більше простоти, відкритості й онлайну – Кабмін оприлюднив програму

Уряд схвалив постановою № 849 Програму діяльності Кабінету Міністрів України та подав цю програму на розгляд Верховної Ради. У документі встановлюють пріоритети та цілі для КМУ на найближчі 5 років.

У податковій сфері платникам обіцяють менше податкове навантаження та значно менше часу витрачати на адміністрування. Бізнес ваблять суттєвим зниженням відсоткової ставки за кредитами, наданими в гривні, та зростанням кредитування через розширену лінійку інструментів. Також планують встановити прозорі, прості та передбачувані правила митного контролю та митного оформлення. Буде розгорнуто національну електронну транзитну систему та відбуватиметься обмін інформацією з митницями 35-ти країн Європейського регіону, запустять програму авторизованих економічних операторів.

Звісно, чимало уваги приділено діджіталізації. Так, 100 % послуг, які дотичні до оподаткування, хочуть надавати онлайн через електронний кабінет платника податків. На митниці відбудеться повна електронізація процесів, буде повний відеонагляд та використання сканерів/засобів безконтактного моніторингу як за проходженням на митниці, так і подальшим слідуванням товарів.

Уряд обіцяє постійно здійснювати верифікацію державних виплат населенню, а Державне казначейство перетворити в діджиталізовану установу з клієнт-банком для кращого і дистанційного обслуговування.

Звісно ж, згадали і про Бюро фінансових розслідувань. У програмі уряду його названо аналітичним центром фінансових розслідувань "білокомірцевих" злочинів у сфері публічних фінансів.

Очікують, що після того, як земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року, відбудеться збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році. До речі, 100 % відомостей про земельні ділянки обіцяють внести до Державного земельного кадастру до кінця 2020 року.

Посилять заходи державного контролю за виробництвом та реалізацією товарів та послуг, а також відповідальність за порушення вимог законодавства та введення в оману споживача.

У програмі прогнозується, що роботодавцям та працівникам буде більш вигідно працювати за законами, ніж ховатися "в тіні". А спрощення трудового законодавства у сфері найму сезонних працівників та понаднормової праці сприятиме легалізації найму працівників, пов'язаних із сезонними ненормованими роботами.

Уряд повністю електронізує публічні закупівлі, проведе їх повну професіоналізацію.

Також уряд обіцяє за 5 років досягнути таких результатів як ріст ВВП на 40 %, створення 1 млн нових робочих місць, будівництво 5 глибоководних портів та 15 аеропортів і те, що кожен українець буде забезпечений на рівні реального прожиткового мінімуму.

Джерело: проект Постанови Верховної Ради України від 29.09.2019  р. № 218.

Інтерактивна бухгалтерія.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Енгрібьорд
02.10.2019
Гарно пишуть. Аж сльози на очах і тисне у грудях.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі