Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.02.24
7359 0
Друкувати
Обране

Читайте у свіжому номері журналу "Бюджетна бухгалтерія"

Журнал «Бюджетна бухгалтерія» – помічник бухгалтерів бюджетної сфери № 1.

Ми першими реагуємо на зміни у законодавстві і постійно тримаємо зв'язок із державними органами. Тому оперативно надаємо пояснення і практичні поради для вирішення проблемних питань.


Вийшов черговий номер журналу Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2024/№ 8     

Прапори на могили загиблих воїнів: за яким КПКВК придбавати? За яким КПКВК можливо закупити прапори для встановлення на могили загиблих військовослужбовців?

Чергові закупівельні зміни: які новації чекають на замовників? Кабмін укотре вирішив підкоригувати закупівельне законодавство, а саме постанову № 1178*. Цього разу йдеться про зміни, внесені постановою № 131**. У чому полягає суть цих змін, читайте у нашому матеріалі.

Валютний рахунок для зарахування міжнародної допомоги: хто і як має відкрити? Потрібно відкрити валютний рахунок для зарахування надходжень від міжнародних партнерів для потреб громади. Отримані кошти планується спрямовувати на освіту, соціальний захист, придбання техніки для комунальних підприємств тощо. Хто і як має відкрити валютний рахунок: міська рада чи фінансовий відділ?

Договір на тепло: на яку суму укладати? На початок 2024 року сума затверджених кошторисних призначень за КЕКВ 2271 становила 270 тис. грн. З огляду на це, укладено прямий договір з монополістом про надання послуг з теплопостачання на зазначену суму. Однак фактична річна потреба щодо такого предмета закупівлі, як теплова енергія, є більшою, ніж передбачено договором. Тому протягом року очікуємо отримати додаткові бюджетні асигнування для оплати таких видатків. Чи правильно ми вчинили щодо вартості укладеного договору? Якими мають бути подальші дії у разі отримання додаткового фінансування?

Соціальна транспортна послуга: як визначити вартість? На балансі нашого територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі — терцентр) є спеціалізований автомобіль. Як розрахувати вартість соціальної транспортної послуги?

Уточнюємо земельний податок за 2023 рік Бюджетна установа надає частину будівлі в оренду. Проте через неуважність у 2023 році декларацію про земельний податок не подавали. Як наслідок, маємо недоплату земподатку. Якими мають бути наші дії у такому разі? Чи необхідно нараховувати штраф та пеню під час подання уточнюючої декларації та сплати земельного податку?

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2024/№ 7

Індексація орендної плати: як розрахувати? Договір оренди укладено за результатами проведення аукціону у серпні 2021 року. Орендну плату було встановлено на рівні 1112,50 грн/міс. Як правильно провести індексацію орендної плати в такому разі?

Бюджетні правопорушення та заходи впливу до порушників Як то кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Порушення бюджетного законодавства не є новиною під час перевірок та ревізій. Утім, щоб їх уникнути, варто знати види таких правопорушень, заходи впливу та адміністративну відповідальність за них. Для вашої зручності ми згрупували таку інформацію у таблиці.

Орендна плата за індивідуально визначене майно: чи потрібно індексувати? Здаємо в оренду індивідуально визначене майно (котел) на три роки. Чи потрібно індексувати орендну плату за таке майно?

Повернення переплати за минулий рік: як показати в обліку? У грудні 2023 року бюджетна установа перерахувала газопостачальнику оплату за природний газ за грудень 2023 року. На початку 2024 року установа отримала повернення коштів (перерахунок) від постачальника газу за минулий рік. Знаємо, що такі кошти установа має віддати до бюджету. Як правильно показати в обліку цю операцію?

Музична школа: коли реєструватися платником ПДВ ?Музична школа — бюджетна установа надає платні освітні послуги для дітей. Загальний обсяг надходжень від надання платних послуг за 2023 рік — 1200000 грн. Зазначені послуги звільнено від оподаткування ПДВ на підставі п.п. 197.1.2 ПКУ*. Чи необхідно установі реєструватися як платник ПДВ? Як це зробити правильно та яку звітність подавати?

Індексація несвоєчасно сплаченої орендної плати Як правильно провести індексацію несвоєчасно сплаченої орендної плати з урахуванням пені?

Несвоєчасна реєстрація ПН на звільнені операції: чи є штраф? Заклад освіти — платник ПДВ здійснює операції, звільнені від ПДВ на підставі п.п. 197.1.2 ПКУ*. Через неуважність порушено строки реєстрації податкових накладних (далі — ПН) щодо таких операцій. Чи нараховують штрафи за несвоєчасну реєстрацію таких ПН в умовах воєнного стану? Якщо так, то в якому розмірі?

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2024/№ 6

Авто для подальшої передачі: нюанси отримання та відображення Безоплатно отримано автомобіль для подальшої передачі іншій організації. Чи потрібно подати довідку про надходження в натуральній формі до органу Казначейства? Та за яким КЕКВ відображати такі надходження?

У планах Мінфіну нова Довідка про благодійку На сайті Мінфіну з’явився проєкт наказу* про внесення змін до Порядку № 44**. Які саме зміни підготував Мінфін щодо складання бюджетної звітності розпорядниками бюджетних коштів — читайте у нашому матеріалі.

Передача транспортного засобу військовим: процедурні моменти Чи може відділ освіти безоплатно передати автобус, який перебуває у комунальній власності, за зверненням військкомату? Яким чином це ліпше зробити?

Відшкодування за електроенергію орендарем: закупівля чи ні? Бюджетна установа — орендар відшкодовує балансоутримувачу вартість спожитої електроенергії. Чи включати такі суми до річного плану закупівель? Чи потрібно оприлюднювати інформацію про такий договір в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ) та на порталі е-data?

Об’єкти житлового фонду: чи потрібно індексувати? Бюджетна установа обліковує на балансі житловий будинок. Який порядок індексації такого об’єкта основних засобів (далі — ОЗ)? Який індекс застосовувати для проведення розрахунку? Якими нормативними документами керуватися?

Передача транспортного засобу військовим: облікові нюанси Відділ освіти має намір безоплатно передати автобус, який перебуває у комунальній власності, за зверненням військкомату. Як правильно відобразити цю операцію в бухобліку?

 

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2024/№ 5

Відшкодування орендарями послуг опалення Якщо орган місцевого самоврядування (далі — ОМС) опалює приміщення газом, то чи повинні орендарі платити за відшкодування природного газу чи за послугу опалення приміщення?

Допомога ЗСУ з місцевих бюджетів: маємо чергове роз’яснення від Мінфіну У центрі нашої з вами уваги чергове роз’яснення Мінфіну, в якому фахівці міністерства відповіли на запитання: яким чином можна допомогти ЗСУ за рахунок коштів місцевих бюджетів? Йдеться про лист від 26.01.2024 № 05120-07-6/2511 (далі — лист). Нумо розбиратися з нюансами разом.

Як організувати шкільний буфет? Плануємо організувати буфет у школі. З чого почати?

Неприбутковий звіт — 2024 Незабаром кожному бухгалтеру бюджетної установи доведеться складати Неприбутковий звіт* за 2023 рік. Як це зробити правильно, розповімо в цій статті.

Бюджетна бухгалтерія, січень, 2024/№ 4

Використання вільних залишків коштів Чи можна залишок коштів місцевого бюджету, який утворився на 01.01.2024, спрямувати на захищені статті за КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» та КЕКВ 2620 «Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів», а саме: комунальному підприємству, медичному комунальному некомерційному підприємству тощо?

Відшкодовуємо витрати за поштові послуги Чи можливо відшкодувати працівнику установи витрати на поштові послуги зокрема відправку рекомендованих листів. Якщо так, то чи достатньо для цього авансового звіту? Чи може установа перерахувати таке відшкодування на зарплатну картку такого працівника?

Отримання гуманітарної допомоги: маємо зміни Цього разу мова піде про Закон № 3448*, яким законодавці підкоригували засадничий нормативно-правовий акт у сфері отримання, надання та використання гуманітарної допомоги — Закон № 1192**. Що ж саме змінилося в порядку отримання та обліку гуманітарної допомоги? Нумо розбиратися разом.

Земельний податок — 2024: як звітувати бюджетникам? Бюджетні установи — користувачі земельних ділянок традиційно на початку року розраховують земельний податок на поточний рік та подають відповідну податкову звітність. Як це зробити правильно? Наші поради та приклади розрахунку — у цьому матеріалі.

Отримали гуманітарну допомогу: оприбутковувати чи ні? Чи потрібно закладам освіти оприбутковувати гуманітарну допомогу, отриману від ЮНІСЕФ?

Ремонт службового авто на СТО: документальне оформлення та облік СТО виконало роботи з поточного ремонту службового авто бюджетної організації. Запчастини для ремонту установа придбала самостійно та передала виконавцю ремонтних робіт. Як правильно списати такі запчастини після ремонту? Як документально оформляти такі операції та показати в бухобліку?

Отримали гуманітарку: що з довідкою про натуралку? Комунальна установа визначена отримувачем міжнародної гуманітарної допомоги для подальшої передачі набувачу. Тобто через комунальну установу гуманітарна допомога проходить транзитом. Чи має у такому разі установа — отримувач допомоги подавати довідку про надходження у натуральній формі до Казначейства?

Бюджетна бухгалтерія, січень, 2024/№ 3

Шкільний автобус за рахунок субвенції: чи подавати довідку про надходження в натуральній формі? Шкільний автобус придбано за рахунок субвенції з державного бюджету на умовах співфінансування із селищного бюджету. Чи потрібно в такому разі органу місцевого самоврядування подавати довідку про надходження в натуральній формі до Казначейства?

Черговість здійснення видатків: довідковий матеріал Для вашої зручності ми підготували довідковий матеріал про черговість здійснення видатків в умовах воєнного стану. Види видатків та черговість їх проведення наведені відповідно до вимог Порядку № 590* станом на 01.01.2024.

Безоплатна передача ОЗ: чи складати ПН з ПДВ? Бюджетна установа — платник ПДВ безоплатно передає іншій бюджетній установі (неплатнику ПДВ) основні засоби (далі — ОЗ) згідно з наказом керівника установи. Чи оподатковувати таку операцію з передачі майна ПДВ? Чи необхідно у такому разі установі, яка передає майно, оформлювати податкову накладну (далі — ПН)?

Екоподаток за котел: розраховуємо та сплачуємо своєчасно Бюджетна установа перед початком опалювального сезону 2023/2024 рр. облаштувала модульну котельню на твердому паливі та отримала дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарним джерелом забруднення. У IV кварталі 2023 року почали використовувати такий котел для опалення будівлі. Як правильно розрахувати екологічний податок? Підкажіть, чи має право податковий орган застосовувати в період дії воєнного стану штрафи за несвоєчасну сплату екоподатку?

Правила складання паспортів бюджетних програм змінено Наприкінці 2023 року Мінфін наказом № 682* та наказом № 736** підкоригував правила складання бюджетних програм. Зокрема, змін зазнав наказ № 1098***, яким регламентовано порядок складання паспортів бюджетних програм та звітування про їх виконання.

Продаж гаража разом із земельною ділянкою: як списати землю? Бюджетна установа реалізувала гараж, який був у неї на балансі. Разом із гаражем його новий власник отримав земельну ділянку, на якій розташовано цей гараж. На підтвердження передачі земельної ділянки маємо відповідне рішення виконкому. Як правильно показати в бухобліку передачу такої земельної ділянки? Чи необхідно для цього оформлювати будь-які додаткові документи?

Бюджетна бухгалтерія, січень, 2024/№ 2

Бюджетні новини для розпорядників сектору безпеки і оборони Маємо інформацію, яка зацікавить розпорядників коштів державного бюджету, що належать до сектору безпеки і оборони. Саме для цієї категорії розпорядників постановою № 1361* передбачено певні особливості здійснення бюджетного процесу в період дії воєнного стану. Нумо разом вивчати ці новації.

Установлення системи протипожежного захисту: який КЕКВ застосувати? Плануємо укласти договори з розроблення проєктної документації системи протипожежного захисту та на послуги зі встановлення такої системи у орендованому приміщенні. Який КЕКВ слід застосувати?

Зміни в бухобліку: що підготував Мінфін? Мінфін затвердив низку змін до нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі. Маємо на увазі наказ № 650*. Що цікавого в цих змінах, розповімо далі.

Новий закупівельний рік: з чого почати ? Рік тільки-но розпочався, а уповноваженим особам замовників уже варто засукувати рукави та займатися закупівельними справами. На що слід звернути увагу передусім та як успішно впоратися з цими завданнями? Підказки — у нашому матеріалі.

Археологічні дослідження: за яким КЕКВ та КПКВК проводити? У громаді заплановано проведення археологічних досліджень із наданням науково-експертного висновку для подальшого отримання технічної документації на земельних ділянках. Зокрема, необхідно з’ясувати, чи належить будівля, розташована на цій земельній ділянці, до об’єктів культурної спадщини. За яким КЕКВ та КПКВК оплачувати такі дослідження?

Отримали доступ до електронних видань: як показати в обліку? Бюджетна установа уклала договір про надання послуг з доступу до електронних версій журналів на 2024 рік. Як показати такі операції в бухгалтерському обліку? Чи потрібно застосовувати субрахунок 2911?

Бюджетна бухгалтерія, січень, 2024/№ 1

Установа — платник ПДВ: ключові акценти Нещодавно податківці підготували роз’яснення* щодо правил формування податкового кредиту (далі — ПК) та податкових зобов’язань (далі — П3) для бюджетних установ — платників ПДВ. У цьому документі розглянуто всі ключові питання, з якими стикаються бюджетні установи — платники ПДВ. Далі більше.

Орендар викуповує орендоване майно: як показати в обліку? З балансу бюджетної установи-орендодавця вибуває майно у зв’язку з його приватизацією орендарем шляхом викупу. Таке майно викуплено орендарем за ціною, визначеною за результатами незалежної оцінки. На вимогу Держаудитслужби установа-орендодавець провела переоцінку такого майна. Чи правомірні вимоги представників контролюючого органу? Як показати вибуття такого переоціненого майна в бухобліку?

Розподіл освітньої субвенції Наприкінці 2023 року Кабмін, намагаючись застрибнути в останній вагон потягу, «видав» аж дві постанови щодо розподілу коштів освітньої субвенції: № 1346* та № 1374**.

Зарплата вчителів з місцевого бюджету: чи можливо? Чи має право ОМС виділити кошти на заробітну плату вчителів, які проводять корекційно-розвиткові заняття з місцевого бюджету, якщо коштів освітньої субвенції не вистачає? Який КПКВК при цьому застосувати?

Зміни граничних строків відряджень: вивчаємо разом Як відомо, суми і склад витрат на відрядження унормовує постанова № 98*. Крім того, зазначена постанова визначає граничні строки відряджень. Саме таких граничних строків торкнулися нещодавні зміни, внесені постановою № 1360**. Розглянемо ці новації детальніше.

Уклали прямий договір: чи застосовувати до нього зворотну дію? 03.01.2024 установа уклала договір з постачальником послуг-монополістом. Згідно з умовами цього договору він діє з 01.01.2024. Чи можливо застосовувати до такого договору зворотну дію в часі?

  

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×