Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.11.21
2570 0
Друкувати
Обране

Чим грають діти успішних батьків

Зайняті мами часто переживають почуття провини від того, що приділяють дитині недостатньо часу. Робота, звіти, зустрічі віднімають усі сили в гонитві за матеріальними статками й кар'єрним зростанням. Що залишається? Залишається контрольна функція – перевірити уроки, покласти спати, відвести в секцію. На розвиток і навчання, на істинно важливе спілкування просто не залишається часу.

У таких ситуаціях важливо правильно зайняти дитину під час вашої зайнятості. Не комп'ютери й інші гаджети, не прогулки або просиджування в додатках формують їх особу та розумову діяльність. Все частіше успішні – зайняті батьки звертають увагу на пазли. Великий вибір цих розвиваючих ігор для усіх віків є в магазині Панама. Тут можна купити пазли і для того, щоб розвивався малюк, і для захоплюючого спільного дозвілля.

Види пазлів

Пазли купують для малюків, школярів і підлітків. Багато дорослих теж серед розваг вибирають саме їх. А все тому, що головоломка прекрасно тренує розум – саме те, що треба дітям. Ось чому зайняті батьки все частіше дивляться у бік пазлів – вони і розвага, і навчання, і гарантія швидкого плину часу.

Не всі діти із задоволенням грають в такі развивалки, тому важливо вибирати набори за певними критеріями. Тоді зацікавленість і користь багаторазово виростуть.

 • Кількість деталей. Чим їх більше, тим складніше робота і тим більше зусиль треба докласти малюкові. Але і тим приємніше результат. Важливо не перестаратися і дотримуватися вікового принципу.
 • Розмір деталей і малюнка. Чим вони більші, тим простіше і швидше отримати результат. Тому що скласти фігуру героя казки з 4 деталей набагато простіше, ніж фрагмент зеленого лужка меншого розміру. Детальне промальовування підходить для старших гравців, елементарна годиться для малюків від року.
 • Концентрація уваги, необхідна для роботи, залежить від попередніх показників. Малюк у віці 1 року може робити зусилля в середньому 2-5 хвилин. Для трилітків середній час концентрації складає 6-15 хвилин, для дошкільнят – 8-20 хвилин. Перший пазл має бути таким, щоб його вдалося скласти з першої спроби за один присід. Це надихне дитину, і наступна гра стане ще цікавіша.

Окрім загальних принципів вибору, важливий і матеріал. Він вимагає особливої уваги

Матеріал для виготовлення пазлів

І мова навіть не про безпеку і екологічність – це навіть не обговорюється. Важливо, щоб матеріал відповідав віку, інакше від нього не буде ніякої користі. Адже однорічний малюк не впорається з магнітами, а ось дерево або картон напевно будуть зручні.

Найпопулярнішими матеріалами є:

 • Дерево ідеальне для перших іграшок для найменших.
 • Картон підходить малюкам з 3 років і старше. Серед усіх наборів найбільше саме картонних.
 • Магніт вимагає особливої уваги – вони підходить не всім, і краще уважно читати рекомендації виробників.
 • Пластик – матеріал багатогранний, з нього можна збирати у тому числі і об'ємні фігури. Але його рекомендують купувати малюкам старше 6 років.

М'які пазли роблять з різних матеріалів, але об'єднує їх повна безпека. Вони не здатні заподіювати ніякого фізичного збитку.

Чому пазли потрібні дітям і батькам

Про користь пазлів не лише для дітей, але навіть і для дорослих, написані сотні статей. Вони потрібні для різнобічного розвитку малюка:

 • Розвивають увагу і концентрацію. Дитина вчиться зосереджуватись на рішенні поставленої задачі. Це в майбутньому допомагає в наполегливості для досягнення мети – місця, яка є у всіх успішних батьків.
 • Тренується пам'ять. Адже доводиться пам'ятати, що вже зроблене, і згадувати, які деталі потрібні для завершення. Це добре тренує усі види пам'яті.
 • Дрібна моторика потрібна для успішної розумової роботи. А координація покращується за рахунок точного попадання деталей на свої місця.

Як же вибрати правильний пазл?

Щоб купити хороший і корисний пазл, треба пам'ятати наступне:

 • Важливо зацікавити дитину – тому потрібний такий набір, який малюк зможе зібрати самостійно. Щоб викликати стабільний інтерес, враховуйте вік.
 • Вибирайте оптимальну кількість деталей – якщо їх багато, дитина швидко втомиться, якщо мало – розчарується.
 • Враховуйте інтереси малюка при виборі малюнка.

Якщо сама дитина не зацікавилася, знайдіть деякий час у своєму завантаженому графіку – і спробуйте розібратися разом. Можливо, це стане початком великого майбутнього вашого маленького генія.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі