Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
16685 34
Друкувати
Обране

До кінця вересня Україна відмовиться від паперового документообігу

В уряді анонсували тотальну цифровізацію, першим кроком якої стане переведення документів у виключно електронний формат.


Україна з 1 жовтня відмовиться від паперового документообігу. Про це в понеділок, 2 вересня, заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час зустрічі з президентом України, повідомляє Інтерфакс Україна.

Відзначається, що відповідне завдання він поставив перед міністром Кабінету Міністрів Дмитром Дубілетом. 

"З 1 жовтня ми повинні повністю відмовитися від паперового документообігу. Ми плануємо заборонити використання і обмін між держорганами папірцями", - сказав Гончарук. 

Він зазначив також, що це складне завдання, оскільки потрібно синхронізувати системи між великою кількістю органів. "Однак вона реалістична", - вважає прем'єр. 

Також Гончарук анонсував тотальну цифровізацію України, яка почнеться цьогоріч і буде реалізована до кінця наступного. 

"2020 стане роком тотальної цифровізації країни. У 2020 році ми ціфровізуємо все, що не встигнемо цьогоріч... Це означає, що після 2020 року Україна повинна бути повністю в цифрі, в смартфоні", - заявив прем'єр-міністр. 

Він також зазначив, що якщо завдання з цифровізації буде виконане - план зі збільшення ВВП України на 40% за п'ять років стане цілком реальним. 

Гончарук також зазначив, що програма діяльності уряду, яку зараз розробляє Кабмін, буде написана за допомогою "комп'ютерної програми". 

"Особливість цієї програми (діяльності уряду, - ред.) полягатиме в тому, що ми спробуємо написати її за допомогою ІТ-інструменту. У нас є амбіція, щоб це була перша програма українського уряду, яка буде розроблена не на папері, а за допомогою комп'ютера", - зазначив Гончарук. 

Він зазначив, що програма діяльності Кабміну буде представлена парламенту до кінця місяця.

ua.korrespondent.net

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (34)
Олександр
02.09.2019
Давно пора. Взяти хоча б Управління соціального захисту, доступ до баз податкової дали а довідку з ЖКХ неси паперову.
EVGENIY
02.09.2019
не вірю transparent_pxl.png
Енгрібьорд EVGENIY
02.09.2019
І правильно робите. Принаймі то буде точно не з 1 жовтня 2019 року. PS де вони таке гидке слово "цифровізація" викопали? Чим "діджиталізація" не догодила?
Таня EVGENIY
02.09.2019
В нашій казні вже більш, ніж з початку року періодично вивішуються об'яви "виписки з "такого-то" отримуємо тільки через СДО", "з 01."такого-то" вся робота тільки через СДО", а вже минуло 8 місяців року, і як не надали нам до цього СДО доступ, так і немає його. Теж не вірю )
Енгрібьорд Таня
02.09.2019
Історія з життя: маємо 3 компа в бухгалтерії. На усіх 3-х поставив СДО. В один прекрасний день казначейство дало "оновлення" чи то для криптосерверу, чи то для СДО (бозна що воно там було, бо ставив не я). Після установки горезвісного оновлення на один з компів той перестав бачити картки з ключами в рідерах. Видалення "оновлення" як і повна переустановка СДО, криптосерверу та барскриптору нічого не дало. Оце я розумію "цифровізація". На решту компів "оновлення" ставити не дав - "воізбєжаніє"transparent_pxl.png
Татьяна Таня
03.09.2019
У нас с СДО все ОК, Якщо б раніше знали що це так зручно, перейшли би вже давно.
Тетяна
02.09.2019
Що там із забезпеченість бюджетних установ оргтехнікою? В КМУ деякі міністри молодше за віком, ніж техніка, що експлуатується в окремих бюджетних установах
josh_ua Тетяна
02.09.2019
в ВР є депутати, які більші за площею ніж кабінети в районних адмінстраціях.
Тарас
02.09.2019
Відразу видно, що новий уряд дме якісну траву!
Тетяна Тарас
02.09.2019
А випивають? Тоді тост: вип"ємо за те, щоб наші бажання співпадали з нашими можливостями
Тетяна Тетяна
02.09.2019
ой, трішки не так: їхні бажання - з нашими можливостями
Оксана
02.09.2019
А в нас і так "електронний документообіг": присилають з району відсканований папірець просять дати відповідь з підписом керівника. Ми папірець роздруковуємо реєструємо, підшиваємо, набираємо відповідь, друкуємо, підписуємо, скануємо і відправляємо. Вже тільки за 2019 рік маємо томи "елекронного документообігу".
Татьяна Оксана
03.09.2019
я також вважаю що потрібно накладати електронний підпис ( яка вже є у кожного) та зберігати ці листи теж десь в електронному вигляді у папці.
Іра
03.09.2019
Якщо їм так актуальна цифро....... ія, то розвиток економіки, сільського господарства, нові робочі місця далекі. Як до Місяця...
спеціаліст
03.09.2019
а я мрію не носити довідки про зміни до кошторисів в адміністрацію,казначейство та міськвиконком
Іра спеціаліст
03.09.2019
Кидайте зміни в каз-во через СДО
Оля Іра
03.09.2019
Так зміни спочатку потрібно погодити в адміністрації, все рівно в паперовому вигляді потрібно нести, Прем'єр далекий від дійсності. Які смартфони за мінімальну зарплату. Нам навіть не виділили кошторис на токени. Нічого не міняється, знову прожекти.
Ольга Іра
03.09.2019
А в нашу казну в 2018 році весь рік кидала зміни через СДО, перестала, навіть робити для них екземпляр, та в 2019 році мене вічливо " попросили" приносити довідки ще й в паперовому вигляді щоб було що підшити. Ото я була рада за весь рік робити їм довідки.
економіст Ольга
03.09.2019
таке ж саме...
злая зая
03.09.2019
Так, колективізацію пережили, електрифікацію, індустріалізацію - теж. Дай Боже і цифровізацію пережити! (А трава у цієї владної молоді такі да - крєпкая! Швиденько українську земельку подерибанять - на це навіть Пєтя не рішився! Що там вже казати за якусь "цифровізацію"...)
Іра злая зая
03.09.2019
Ось для цього вже і мністерство АПК ліквідували різко так. Ще 28 серпня якийсь там конкурс на міністра проводили, а 29 - бац і нема... Тай екологія десь спинилася в чорта на кулічках... а для чого вона під ногами
злая зая Іра
03.09.2019
Отож бо й воно! Здаєтся мені, що ми з цією новою владою такого гємбеля собі на голову зажили... (не мала баба клопоту...)
бух злая зая
03.09.2019
одні інопланетяни полетіли, прилетіли інші, ще з більш далекої галактики...
злая зая
03.09.2019
Ще пригадалось (мрія дурня): "Вкалывают роботы, счастлив человек "(с)
Оля
03.09.2019
Мене бісить носити в ДФС довідки про заробітну плати для повернення ПДФО. Нащо тоді сдавати 1ДФ?
Юлія
03.09.2019
Звісно, ми не віримо вже в якісь реформи, що принесуть нам користь, бо на власному досвіді (чи то власній шкурі) відчуваємо всі їхні недоробки, прогалини в законодавстві та недоречності . Але, все ж таки, що не кажіть, а було б набагато зручніше для всіх позбавитися від цієї бюрократичної схеми збирання купи довідок для того, щоб десь щось оформити (це я за простих громадян чи пенсіонерів кажу), придбати чи переоформити : куди не звернися- копія паспорту, коду, прописка, виписка, свідоцтва про народження, одруження і т.ін. Здавалося б, вже скрізь є бази даних , так ні ж - неси копії, завірені своїм підписом, нотаріусом, керівником і т.д. Особисто мене це дратує, і дуже хочеться змін... Нормальних змін.
злая зая Юлія
03.09.2019
Уявила мою матусю (вона ще досі не навчилась ЧИТАТИ смс-ки на своєму "бабцяфоні"), а тут - "ЦИФРОВІЗАЦІЯ", ото вона на планшеті вжарить!
Юлія злая зая
05.09.2019
Не думаю, що Вашій матусі набагато легше буде оббивати пороги різних установ, неодноразово чекаючи в чергах за якоюсь довідкою, ніж звернутися до вас один раз за допомогою , щоб ви її зареєстрували і зразу ж отримали необхідний документ.
злая зая Юлія
06.09.2019
Добре, що в моєї матусі є я! А як бути з тими старенькими, в яких нікого з рідних немає? Сусіди чи соцпрацівник допомагатиме? А чи всі вони чисті на руку? Скільки стареньких спритні шахраї ще обдурять???
Інна
03.09.2019
Працюємо через СДО, все добре!!!
Дмитро
03.09.2019
Годі вже писати листи між структурними підрозділами РДА, районною радою та іншими гілками місцевої влади.Смішно буває коли організації перебувають на одному поверсі, або в одному будинку чи поряд стоячому і пишуть друг другу нікчемні листи...Наприклад "Прошу забезпечити належне виконання....", "Повідомляємо що 01.09... відбудеться урочистий захід...", та інші.transparent_pxl.png
Тетяна Дмитро
03.09.2019
Історія з життя: як керівник структурного підрозділу даю підлеглій завдання (в межах її посадової інструкції). При виконанні завдання потрібно скористатися розрахунками до кошторису (вони є в цьому самому структурному підрозділі, лежать в теці у відкритому доступі для працівників), що працівник і зробила. Завдання виконала, все ок. Так думали ми..., але при проведенні аудиту працівники аудиторської служби поцікавились, чому завдання було дано в усній формі, і чому для виконання поставленого завдання працівнику не були надані завірені належним чином копії розрахунків.Що ще сказати???
Марія
04.09.2019
Вся ця цифронізація встановить на людей, як електронне цифрове рабство. Тотальний контроль ! А де буде свобода, яку дарував Господьлюдині ?
12345 Марія
06.09.2019
Да, такие предпосылки конечно имеются, при всеобщей "цифровизации" уже гораздо легче завязать все в один электронный узел и потом под предлогом всеобщего "удобства и надежности" укомплектовать каждого гражданина универсальным чипом...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться