Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7565 5
Друкувати
Обране

Фондом соцстраху відновлено планові перевірки страхувальників

Фондом соцстраху України з березня 2019 року відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Водночас, система контролю отримала нові ризикоорієнтовані підходи, що мають на меті зменшити навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередити можливі порушення. На цьому під час селекторної наради з фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві наголосила начальник управління по роботі зі страхувальниками ВД Фонду Наталія Зеленська.


«Планові перевірки проводяться фахівцями Фонду виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями. Тобто перевірки здійснюються лише тоді, коли страхувальник дає для цього об’єктивні підстави. Це дозволяє як не допустити тиск на законослухняних роботодавців, так і забезпечити захист Фонду від неправомірних видатків. Наприклад, підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом за умови, що страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо», – говорить Н.Зеленська.

Квартальні плани-графіки проведення планових перевірок розміщуються на веб-порталах робочих органів виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві.

З метою підвищення ефективності системи соціального страхування, зменшення навантаження на страхувальників та забезпечення прозорості аудиту, з 2019 року скасовано щоквартальний звіт по використанню коштів Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП. Натомість, з 01.10.2018 р. було розширено форму заяви-розрахунку та почала працювати система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам – повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою роботодавці подають упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Крім того, з жовтня 2018 року Фондом було впроваджено систему попереднього контролю правильності нарахування виплат, яка дозволила мінімізувати можливі помилки при визначенні страхувальниками розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надають рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволяє уникнути частини штрафів, які раніше могли накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів Фонду під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нагадаємо, під час всеукраїнської наради в.о. директора виконавчої дирекції ФССУ Сергій Нестеров зазначив, що Фонд соцстраху є однією з найбільш важливих соціальних інституцій країни та щомісяця виплачує українцям 2 млрд гривень страхових виплат.

Ознайомитися з планами перевірок Фонду можна за посиланням

Фонд соцстраху

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(5)
Тат_яна
22.03.2019
Краще платили б ви своєчасно. А то старахувальник усім зобов"язаний, усім должний, як земля колхозу, а Фонд за зрив термінів перерахування грошей відповідальність понесе? Півтора місяця замість 10робочих днів. Це вже конкретно гра в одні ворота, шановні
Інна Тат_яна
25.03.2019
А справді, чи несе якусь відповідальність ФССУ за затримку виплат? Чи їм закон не писан?
Тат_яна Інна
25.03.2019
У 2014 році фінансування теж відбувалося із суттєвим запізненням. І нічого, планові перевірки були і відповідальність стосувалась тільки страхувальників. Результатом цієї катавасії стало те, що відмінили перебування в санаторіях за кошти Фонду. Тільки реабілітація. Які заходи щодо "оптимізації" витрат фонду будуть прийняті цього разу? Навіть страшнувато...
Ірина Тат_яна
26.03.2019
У м.Біла Церква заявки зовсім не приймаються. Це можна якось пояснити?
...
25.03.2019
Спочатку вводять нову форму заявки на 22 графи замість 10, аргументуючи це тим, що на перевірки вже їздити не будуть, все перевіряється при подачі заявки. А через декілька місяців - оп-ля - перевірки почиииииинаються! Ну не мразі, а?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд