Громадські та благодійні організації пропонується звільнити від подання інформації про бенефеціарів
Альтернативним законопроєктом № 6131-1 пропонується до переліку юридичних осіб, інформація про кінцевого бенефіціарного власника яких не міститься у Єдиному державному реєстрі додати:
- громадські організації та їх структурні утворення;
- молодіжні та дитячі громадські організації та їх структурні утворення;
- громадські спілки та їх структурні утворення;
- благодійні організації та їх структурні утворення.
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту № 6131-1, вказані організації не є прибутковими, всі члени цих організацій не володіють корпоративними правами в таких організаціях та не мають значного впливу на керівництво чи діяльність цих організацій, а отже - фізичні особи, які відповідають статусу кінцевого бенефіціарного власника таких організацій фактично відсутні.
На сьогоднішній день в Україні зареєстровано близько 87 тис. громадських організацій, керівники яких змушені стояти в чергах до Центрів надання адміністративних послуг та державних реєстраторів (наражаючись на небезпеку заразитися коронавірусною хворобою), сплачувати юристам за консультації, щоб надавати державі інформацію у паперовому вигляді, якої фактично не існує. Така ситуація породжує бюрократію, додає зайвої та, фактично, не потрібної роботи працівникам Центрів надання адміністративних послуг та державним реєстраторам, що призводить до виникнення суспільної напруги.