Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
414 0
Друкувати
Обране

Кращі країни у плані корпоративного податку

Податкове законодавство України заплутане та й складне, у ньому постійно щось змінюється або доповнюється. Підвищені ставки на десятки податків, які повинні сплачувати підприємства, великі штрафи за помилки та порушення правил, численні контролювальні інстанції – все це на розвиток бізнесу практично не залишає фінансів. Розв'язанням питання може стати реєстрація компанії в офшорі, наприклад, на островах Гернсі, Олдерні або Мен. Привабливі умови для спільної роботи надають Сент-Вінсент і Гренадіни, Андорра, Гібралтар та Монако. Це не суперечить українському законодавству, список «білих» офшорних зон затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.02.2020 №143-р.


У багатьох країнах прибутковий податок стягується виключно з фізичних осіб, тобто людей, які працюють за наймом, а не є індивідуальними підприємцями або акціонерами компаній. У таких державах юридичні особи щорічно вносять податок на прибуток, який також обчислюється у відсотках від річного прибутку підприємства або організації. В економіці вважається, що високі податкові ставки в державі зменшують конкурентоспроможність країни в порівнянні з іншими державами.

Те, чи вирішить велика корпорація назвати країну своїм домом, залежить від торгової й податкової політики країни, глобальної економіки та політичних й ділових зрушень у владі. Оскільки багато підприємств більш мобільні, здатність країни залучати фірми може серйозно вплинути на її загальне становище у світі.

Офшорна компанія + офшорний рахунок – 100% успіх в бізнесі. Офшорні компанії, податкове планування, оптимізація оподаткування, офшорні банки та рахунки – шлях до фінансової свободи й достатку. Хороший банк для офшору, а також вибір офшору – важливе стратегічне питання для міжнародного бізнесу.

Декілька привабливих варіантів розглянемо далі.

Острів Гернсі

Офшор Гернсі не є найвідомішим, проте все одно приваблює інвесторів та бізнесменів з усього світу. Основний інтерес представляють компанії для онлайн-геймінгу й трасти. Острів є залежною від Великої Британії територією, але не входить й не асоційований з ЄС, проте включений в його митну зону. Щоб платити податки на Гернсі, необхідно займатися фінансовими послугами, тоді ставка дорівнює 10%. Ті, хто надає комунальні послуги обкладається за ставкою у 20%, як і ті, хто займається угодами з місцевою нерухомістю. Зате всі інші компанії обкладаються за ставкою 0%, що так само приваблює інвесторів з усього світу.

Гернсі цікавий тим, хто хоче створити надійний траст або подумує про власне онлайн-казино. Так само тут можна жити, якщо ви хочете деякого усамітнення та спокою, зберігаючи високий стандарт життя. В іншому випадку завжди можна знайти юрисдикцію цікавіше. Репутація у цього офшору спокійна, ОЕСР визнала Гернсі «частково відповідною» своїм вимогам. До того ж Гернсі є хоч й не найбільшим, але визнаним хабом для інвестицій з усього світу.

Острів Мен

Острів Мен добре відомий як великий напрямок для інтернет-ігор та кіберспортивних компаній. Привабливий він й для беттінгових компаній. Нульова ставка корпоративного податку, сприятливий клімат регулювання, а також численні підводні кабелі, що з'єднують цей острів площею 570 квадратних кілометрів з Європою та Великою Британією, зробили його надзвичайно привабливим для таких компаній, як PokerStars, Neteller, Excalibur Almaz та багато інших.

Андорра

Андорра не відноситься до класичних офшорів, але має досить лояльне оподаткування для європейських країн. Ставка корпоративного податку для нерезидентних фірм (й для резидентних) становить 10 %. Для деяких видів діяльності передбачається пільгова ставка корпоративного податку у розмірі 2 %.

Це стосується фірм, що беруть участь у холдинговій й торговельній діяльності, а також управлінні нематеріальними активами (торгові марки, торгові знаки, патенти та інше). Торгові фірми повинні вести діяльність за межами Андорри, товари не повинні експортуватися або імпортуватися в державу. До офшорів з управлінням нематеріальними активами теж є певні вимоги – вони повинні бути податковими резидентами Андорри, а права на активи обов’язково належати нерезиденту. Офшор повинен мати свій офіс й найняти на роботу мінімум одного співробітника.

У кожної оншорної, мідшорної та офшорної юрисдикції є свій неповторний стиль залучення іноземних інвестицій. Сінгапур зацікавлений у залученні бізнесу пільгами для побудови прогресивного бізнесу майбутнього (мільйонерів з пасивним капіталом тут вже достатньо). Гонконгські компанії цікаві традиційним використанням для бізнесу з Китаєм та можливістю відвести міжнародні транзакції з USD в HKD ефективно. Карибські країни залучають інвесторів в інфраструктуру програмами «Громадянство за інвестиції в нерухомість» або «Другий паспорт за офіційні дотації», а європейські – інвестиціями в «ВНЖ/ПМЖ за нерухомість або перенесення/відкриття бізнесу» та програмами економічного громадянства Кіпру та Мальти. Де платити податки – вирішувати тільки 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд