Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9611 8
Друкувати
Обране

Медреформа в дії: що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році

Медичну реформу розпочато: закон про медреформу підписав Президент, Уряд ухвалив ключові документи. Сьогодні розкажемо, що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році.


Комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають:

• Реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство;

Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

• Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів;

• Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табеля технічного оснащення;

• Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації;

• Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги;

Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

• Укласти договір з Національною службою здоров’я України.

У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

МОЗ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (8)
Це капець
10.01.2018
У нас вже діток дошкільного віку передали з дитячої пліклініки до дорослої!!!??? Коли захворіла дитина хотіли викликати лікаря ---та де там!!! Дільничий педіатр каже ви вже не мої ???? ----, а доросла поліклініка ще і сама толком нічого не знає. Тицяють один на одного(((. А у дитини майже 40 температура ----довелося швидку викликати!!!!!
Пітекантроп
10.01.2018
А де ж гроші, Карл? ...забезпечити комп"ютеризацію, інтернет, відповідність табелю оснащення... особливо в селах, де навіть доріг немає, а тільки напрямки...де стару телефонну лінію алкаші на мідь здали...
Jafa
10.01.2018
Забезпечення технічне покладено на місцеві бюджети. В дізель-шоу з приводу мед. реформи є жарт: " Що робити з селами де нема інтернету?" "То втрачені для суспільства люди.". У нас космос(влада) окремо, а люди - окремо.
Пітекантроп
10.01.2018
Реформа між первинною, вторинною і третинною меддопомогою почалась пілотно з 2010, потім в обов"язковому порядку з 2013. Створили примірний табель мат-тех оснащення. Держава "чомусь" за 5 років не змогла створити умови для його наповнення... Інформації, звіти, моніторинги розвитку і.т.д....Наразі вирішили: "Ну його на*уй, хай самі укомплектовуються, бо нам ніх*я не залишиться".
Світлана Пітекантроп
11.01.2018
У нашому районі реформа медицини почалася ще в 2006 році, лікарня - комунальне підприємство уже 12 років, первинка (сімейні лікарі) - комунальне некомерційне підприємство також вже 12 років, при райдержадміністрації було створено відділ охорони здоровя (на даний час ліквідовано всі функції по охороні здоровя виконує відділ економічного розвитку????????????) ДА такий БРЄД. Апаратури чи компютерів чи покращення не наблюдається ні серед населення ні серед лікарів. (місцева влада не виділе кошти на матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоровя). І ЗНОВУ РЕФОРМА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! КОЛИ Ж БУДЕ ПОКРАЩЕННЯ?????????????
Галина
11.01.2018
«Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табеля технічного оснащення» - хоть би не смішили!!! Оснастити один кабінет сімейного лікаря по табелю, ремонт, інше – це мінімум 800 тис. грн. Стан ФАПів та амбулаторій жалюгідний!!! А в нашому районі первинка чомусь не в пріоритеті, навіть медичну субвенцію поділили 18%-первинці, 82%-вторинці. Не вистачає навіть на з/п. Кошти району – це сміх, навіть на комуналку не вистачає, ОТГ не дає нічого – бо ми районні, с/р на слізні листи не реагують, писали на облдержадміністрацію – відповідь: «Вирішуйте все на місцях». Вибачте, але «дебіли» і там і на місцях – задовбали!!!. А реформа без фінансування-це утопія.
ВЕРОНІКА Галина
11.01.2018
ЩОДО РОЗПОДІЛУ КОШТІВ : НА ПЕРВИНКУ КОШТИ ВИДІЛЕНІ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ ЯК МЕДИЧНА СУБВЕНЦІЯ ЛИШЕ НА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ, ТОМУ НЕ МОЖНА СТВЕРДЖУВАТИ ЩО 18% БО НА РІК ЦЕ БУДЕ 36%, З ДРУГОГО ПІВРІЧЧЯ КОШТИ ПІДУТЬ ЧЕРЕЗ СЛУЖБУ ЗДОРОВ"Я, А З ВТОРИНКОЮ ТАМ ДЕ Є ГРОМАДИ ПОВНИЙ ЗАВАЛ ТЕЖ

Злий бух
11.01.2018
"Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги" - Гарно сказано, а приходиш до сімейного лікаря, ждеш 40 хв, думала пацієнт, виходить "торговий прєдставітєль", а лікар починає жалітися, що ніколи й на хвильку вийти і мені не до неї треба, а до свого участкового терапевта, і взагалі до прийому лікаря я повинна підготуватися - пройти всі обстеження - екг, узі, давлєніє, прийти на прийом з аналізами, а я кажу що прийшла вперше з гострим болем, і не знаю що мені проходити і які аналізи здавати, написали мені 1 аналіз і узі, аналіз крові не написали, і п6ять разів повторила, щоб я до неї не йшла, а до терапевта свого йшла, кажу що болить на даний час чим можна плікуватись - з невдоволеним виглядом написали ношпу і каплі на травах . Пішла на узі -вони мені одне зроблять, друге ні - бо вже втомились, приходьте завтра.Два дні походів по лікарні, крім приниження і посилання до інших докторів - нічого не почула. Аналізи погубили. На який хрін така "рехворма"????

Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд