МОЗ: про проведення дератизаційних робіт
Також МОЗ зазначає, що Перелік дезінфекційних засобів і антисептиків, що дозволені до обігу в Україні, зареєстрованих в установленому законодавством порядку, розміщений на офіційному сайті Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
Згідно із Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані забезпечувати своєчасне проведення масових профілактичних щеплень, дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших необхідних санітарних і протиепідемічних заходів. Також відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні дезінфекційні заходи проводяться органами державної санітарно-епідеміологічної служби, а також суб'єктами підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.
Крім того, цим Законом передбачено, що юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів і комах у приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках.
В МОЗ також зазначили, що ліцензування діяльності з проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт зазначеним законом не передбачено.
Такі роз’яснення надало МОЗ в листі від 11.08.2014 р. № 05.02-Д-1/1902-14/23264.