Сповідь бухгалтера: як розірвати «коло бабака»
Психологи неодмінно діагностували б в мене депресію, апатію, емоційне вигоряння та ще з десяток діагнозів, які б вони взялися лікувати за немаленьку погодинну оплату. Та я розумію, що ні до чого б ці психологічні зусилля не призвели. А що стосується оплати, то не мені, бухгалтеру-бюджетнику розповідати, як доводиться економити кожну гривню.
Який же вихід?
Хтось порадить, що треба змінити обстановку та здійснити подорож. Мої колеги-бюджетники можуть весело посміятися над цією порадою. Бо на зарплатню бухгалтера бюджетної установи далеко та надовго не поїдеш.
- Багатьох від депресій рятують посиденьки з друзями. Друзі – це, звичайно, добре. Та, нажаль, не всі з них твої колеги-бухгалтери. А часом так треба виговоритися, щоб тебе зрозуміли та підтримали, а не зневажливо посміхнулися: «Від чого тут страждати? Від того, що папірці перекладаєш з місця на місце?»
- Тренажерні зали та йога з чакрами та медитаціями. Щиро радію за людей, в яких знаходиться час та фінанси на ці заняття. А коли тобі вже трошки більше 18-ти (а паспорт жахає цифрою 40+), то ввести фізичні навантаження до своєї купи обов’язків та справ вже не так легко.
- Хобі. Дійсно гарна річ. Але рятує та розбавляє сіру буденність лише зрідка.
Дехто скаже, з чого трагедію робити? Більшість працюючих звичайних людей так живе і не скиглять. Дійсно, чого приховувати, так і є. Але я пишу цю міні-сповідь не для того, щоб занурити всіх у глибину безвиході, а поділитися, які ліки я знайшла для себе.
Поради бувалого бухгалтера
Декілька разів (приблизно 2 рази на рік ) керівництво відправляє мене на спеціалізовані бухгалтерські семінари. І коли я придивилася до терапевтичних властивостей цього заходу, я зрозуміла, чого з таких подій я повертаюся дійсно ніби наповненою моральними та душевними силами.
На таких подіях дійсно відчуваєш себе ніби у своїх «зграї». Всі учасники семінару працюють в одній сфері, чудово уявляють собі всі твої складнощі і проблеми. Можуть обмінятися досвідом та порадами – ви з ними, як кажуть, на одній хвилі. Ви перемикаєтесь на подію, підготовану особисто для вас, вас розважають, пригощають – ви відчуваєте турботу про себе. Турботу, яку тільки чекають від вас і зрідка нею балують. Це дуже приємне почуття. А ще організатори дійсно уявляють, як нам «суворим та жадібним» бухгалтерам хочеться ще відчути себе чарівними, тендітними та привабливими жінками. Тому і асоціюють нас не з пательнями та пральними засобами (які всі вважають найкращим жіночим подарунком), а з елегантними ювелірними виробами. З роками дуже цінуєш таке ставлення.
Ось і виходить, що періодично відвідаєш семінар, а заразом і обстановку зміниш (як радять психологи), і в колі однодумців побудеш, і користь для роботи отримаєш, і подарунок для душі та жіночої самооцінки. Спробуйте, колеги! Сподіваюся, і вам допоможе розбавити буденну сірість.
Спробуйте, колеги! Сподіваюся, і вам допоможе розбавити буденну сіріст. Реєструйтеся на семінар “Бюджетна бухгалтерія та Оплата праці” прямо зараз
Надія Смереченко
Бухгалтер сільради
Липоводолинський район, Сумська область