Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.03.18
47192 2
Друкувати
Обране

Таблиця 6 Звіту з ЄСВ: виправляємо "сумові" помилки за допомогою сервісу Liga:REPORT

Від помилок ніхто не застрахований. Ми розібрали приклади виправлення найбільш поширених «сумових» помилок  у Таблиці 6 форми № Д4 Звіту з ЄСВ, а відповідні коригування наочно продемонстрували за допомогою сервісу Liga:REPORTДо "сумових" помилок у формі № Д4 Звіту з ЄСВ можна віднести, зокрема:

  • неправильне відображення бази нарахування ЄСВ (наприклад, застосування неправильної черговості нарахованих виплат застрахованій особі під час визначення максимальної бази для нарахування ЄСВ);
  • неправильне застосування ставок ЄСВ;
  • донарахування (зменшення) ЄСВ за попередні періоди.
  • Виправляючи такі помилки, потрібно врахувати:
  • правильність застосування ставок ЄСВ за минулі періоди. Відповідно до пп. 4 п. 1 р. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449 (далі – Інструкція № 449), за минулі періоди ЄСВ розраховується за ставками, що діяли на день нарахування зарплати (доходу), на яку нараховується ЄСВ;
  • застосування максимальної бази нарахування ЄСВ окремо за кожен місяць. Згідно з нормами пп. 2 п. 3 р. IV Інструкції № 449 застосування максимальної бази для нарахування ЄСВ до виплат, період яких більше одного місяця (лікарняні, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, відпускні), здійснюється окремо за кожен місяць.

Виправлення помилки в базі нарахування ЄСВ та/або ставці ЄСВ здійснюється в періоді, у якому її виявлено, у Таблицях 6 та 1 Звіту з ЄСВ.

Для наочності розглянемо декілька прикладів.

Уявімо собі ситуацію: бухгалтер підприємства у поточному місяці виявив помилкове заниження суми зарплати одного із працівників за попередній місяць. Причини тут можуть бути різні: неправильно розраховано суму зарплати за фактично відпрацьований час чи не нараховано премію, доплату, надбавку тощо. У будь-якому разі припускаємо, що помилку виявили та виправили вже в поточному місяці.

Таким чином, якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу чи виявленням помилок, суми донарахованої зарплати включаються до зарплати того місяця, у якому здійснено такі донарахування (п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435; далі – Порядок № 435).

Зверніть увагу! У Таблиці 6 Звіту з ЄСВ донараховану працівнику зарплату варто показувати в загальній сумі зарплати поточного місяця одним рядком, «дробити» за місяцями, за які проведено донарахування, не потрібно.

І перш ніж перейдемо до першого прикладу заповнення Звіту з ЄСВ, знайдемо відповідну форму в сервісі REPORT. Для цього достатньо зайти у розділ "Податкова звітність".

 

Після чого вибираємо необхідну форму з переліку (як показано на малюнку).

 

Тепер перейдемо безпосередньо до прикладу.

Приклад 1. Працівнику підприємства Губенку Павлу Михайловичу в листопаді 2017 року помилково не нарахували суму щомісячної премії. Помилку виявлено й виправлено у грудні. Цього ж місяця працівникові нараховано основну зарплату за грудень – 6500,00 грн, премію за підсумками роботи у грудні – 2000,00 грн, а також донараховано премію за листопад – 1200,00 грн. Таким чином, загальна сума за листопад становить 9700,00 грн, при цьому сума ЄСВ – 2134,00 грн.

Отже, заповнення Таблиці 4 Звіту з ЄСВ розпочинаємо з переходу на відповідну вкладку (як показано на малюнку).

 

Далі заносимо всі необхідні дані (з урахуванням "забутої" премії) до таблиці.

 

За допомогою "прокрутки" переміщуємось до правої частини таблички, куди заносимо цифри з урахуванням виправлень.

 

У варіанті "на друк" ця форма виглядатиме так:

 

Тепер розглянемо дещо іншу ситуацію: за даними бухобліку в попередньому звітному періоді працівнику підприємства нараховали виплату, що враховується до бази нарахування ЄСВ, однак через ті чи інші причини на неї не нарахували ЄСВ, який у підсумку не потрапив до відповідного Звіту з ЄСВ.

Як виправити цю ситуацію?

Помилки такого «калібру» варто виправляти за той звітний період, у якому їх виявлено. Для цього в Таблиці 6 необхідно сформувати окремий рядок, у якому вказати, зокрема, такі відомості:

• у графі 10 – код типу нарахувань «2», якщо помилку виявлено самостійно і донараховується ЄСВ;

• у графі 11 – місяць і рік, у якому допущено помилку, що виправляється;

• у графі 17 – суму доходу, яку помилково не відображено у цій графі;

• у графі 18 – суму доходу, на яку самостійно донараховано ЄСВ;

• у графі 21 – суму донарахованого ЄСВ.

При цьому графи 22 – 25 заповнюються у загальному порядку.

За наявності декількох рядків стосовно однієї застрахованої особи кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця зазначається лише в одному, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності) (п. 9 розд. IV Порядку № 435).

Зверніть увагу! Указані помилки потребують заповнення рядків 4, 4.1, 4.3, 4.4 Таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

До речі, за таким самим принципом виправляється ситуація, коли нарахований у бухобліку ЄСВ сплачено, але не відображено у Звіті з ЄСВ.

Наведемо приклад.

Приклад 2. Працівнику підприємства Губенку Павлу Михайловичу нараховано заробітну плату в розмірі, меншому ніж мінімальна заробітна плата. У зв'язку з чим здійснено доплату до мінімального розміру ЄСВ, а саме 638,00 грн (2900,00 грн х 22 %). Проте в Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за листопад 2017 року бухгалтер у графі 19 вказав лише суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати і фактично нарахованою заробітною платою — 2900,00 грн, а в графі 21 помилково не вказав суму нарахованого ЄСВ на різницю — 638,00 грн. Помилку виправлено в грудні. У цьому ж місяці працівнику нараховано зарплату в сумі 4500,00 грн, при цьому сума ЄСВ становила 990,00 грн.

Приклад відображення цих даних покажемо на фрагментах Таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

 

 

За схожим принципом вирішується ситуація, коли підприємство в попередньому звітному періоді помилково нарахувало ЄСВ на виплату, яка не входить до бази нарахування ЄСВ. Простіше кажучи, підприємство сплатило ЄСВ із виплати, на яку ЄСВ не нараховують.

У цьому разі діяти потрібно так.

По-перше, як і в попередньому випадку, таку помилку виправляємо у Звіті з ЄСВ, який сформовано за той звітний період, у якому таку помилку було виявлено.

По-друге, у Таблиці 6 формуємо окремий рядок, до якого заносимо такі відомості:

• у графі 10 – код типу нарахувань «3», якщо помилку виявлено самостійно і сторнується надмірно нарахований ЄСВ;

• у графі 11 – місяць і рік, у якому допущено помилку, що виправляється;

• у графі 17 – суму нарахованого доходу, яку помилково зазначено в цій графі;

• у графі 18 – суму доходу, яку помилково включено до бази нарахування ЄСВ;

• у графі 21 – надмірнонараховану суму ЄСВ.

Як і в попередній ситуації, графи 22 – 25 заповнюються за звичним сценарієм.

Зверніть увагу! Виправляючи таку помилку, не забудьте про заповнення рядків 5, 5.1, 5.3, 5.4 Таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

Приклад 3. Працівнику підприємства Губенку Павлу Михайловичу нараховано разову матеріальну допомогу на лікування (не належить до фонду оплати праці) в сумі 5000,00 грн. Помилково цю суму в листопаді включено до бази нарахування ЄСВ у сумі 1100,00 грн. Помилку виявлено й виправлено в грудні. У цьому ж місяці Губенку П. М. нараховано зарплату в сумі 7000,00 грн, сума ЄСВ при цьому становить 1540,00 грн.

Приклад відображення зазначених даних покажемо на фрагментах Таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

 

 

 

Ось, власне, і все. Виправляйте помилки у Звіті з ЄСВ завжди без проблем та вчасно за допомогою сервісу Liga:REPORT.

 

Liga:REPORT – інноваційний та безпечний онлайн-сервіс для бухгалтерів. Подання звітності до усіх держорганів, реєстрація ПН, безкоштовний доступ до вебінарів та онлайн-семінарів, консультаційна підтримка професіоналів ЛІГА:ЗАКОН у режимі 24/7, довідники “Контрагенти”, “Працівники”, “Номенклатура”, прості алгоритми й підказки під час заповнення, автозаповнення та автоперевірка – ось лише деякі з можливостей, які відкриває сервіс.

Головними пріоритетами сервісу Liga:REPORT є:

– безпека: не потребує додаткових завантажень ПЗ та оновлень;

– мобільність: доступ до сервісу із будь-якого комп’ютера з виходом в мережу Інтернет;

– упевненість: Liga:REPORT інтегрована з найповнішою структурованою базою нормативно-правових актів України компанії ЛІГА:ЗАКОН, яка вже 26 років здійснює повноцінну правову підтримку бізнесу, влади та суспільства. Це дає змогу бухгалтерам безпосередньо в сервісі бачити потрібну інформацію.

Долучайтесь! Перші 30 днів – безкоштовно.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
Вита
13.03.2018
В первом примере ошибка в КТН в рекв. 10 - пишут, что надо 2, а на картинке показано "1"
Liga:REPORT Вита
14.03.2018

Доброго дня. Дякуємо за уважність, але це стосується прикладу 2, а не 1

Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн