У гонитві за балансом: амбітна кар'єристка vs ідеальна мама
Жінки, як і чоловіки, не готові до втрати особистого простору. При величезній любові до дітей вони мріють про можливість закрити двері ванної, не чуючи стукоту і ниття маленького диктатора. Можна звільнитися, розлучитися і перестати бути дружиною, перервати спілкування з друзями, але не можна перестати бути мамою — це не спринт, а марафон довжиною в життя.
Новий статус лякає, і підтримувати його доводиться ціною душа, сну, психологічного спокою. Якщо на те, що відбувається накладається травма від важких пологів, то оговтатися від фізичного, емоційного виснаження ще складніше. Перші кроки до порятунку — не бояться визнавати складність свого становища, просити про допомогу і користуватися благами цивілізації. В інтернет-магазині Панама зібрані товари, завдяки яким прибирання, готування, прання займають менше часу, ігри стають веселішими, а навчання — продуктивніше.
Несумісність робочої культури і сімейного щастя
За даними ВООЗ з післяпологовою депресією стикаються 10-20% жінок. Якби в країнах СНД вони зверталися до психологів, цифра збільшилася в рази. Але не тільки країнам колишнього СРСР далеко до Швеції — бастіону гендерної рівності. В Італії, де створено враження загальної підтримки, мами насправді її не відчувають.
У США матері отримують мінімальну допомогу від держави і тонуть в стресі. Їм належить 12 тижнів відпустки по догляду за новонародженим, але тільки якщо стаж в організації понад рік і в компанії працює більше 50 чоловік. При цьому роботодавець не зобов'язаний оплачувати декретну відпустку, тому одна з чотирьох жінок повертається до праці вже через 10 днів після пологів. Тож не дивно, що молоді дівчата бояться народжувати — занадто велика ноша і малі шанси на самореалізацію.
Прагнути до ідеалу або задовольнятися середнім результатом?
Баланс між кар'єрними досягненнями і виконанням батьківських обов'язків існує тільки в фантазії коучерів. Пора відпустити цю архаїчну ідею. У реальному світі моменти, коли сім'я потребує більше уваги, трапляються дуже часто. Постійно потрібно піклуватися про харчування і чистий одяг для близьких, вчасно відправляти дітей в садок або школу, не забувати підтримувати порядок. Що вже говорити про несподівані хвороби — це лихо.
Але робота і діти не зобов'язані конкурувати. Бізнеследі підтверджують це і діляться порадами, які допомагають їм впоратися з невпевненістю в своїх силах:
- встановіть розумні очікування — будинок з малюками бездоганно чистий тільки в кіно;
- звільніть внутрішнього критика і не порівнюйте себе з іншими;
- дбайте про себе, щоб мати сили, натхнення на саморелізацію і материнство;
- не влаштовуйте розваг, заходів для дітей з почуття провини за тривалу відсутність;
- спілкуйтеся — це ключ до добрих стосунків;
- розставляйте пріоритети і виконуйте менш важливі завдання на 50%.
Сьогодні батькам простіше, ніж 20 років тому: електричний струм не відключають по годинах, електронні пристрої миють підлогу та вікна, а щотижневі покупки легко здійснювати з дому.
Рейтинг мам: топ-8 корисних речей на кухні і в побуті
- Електричний молокоотсос. Зручний компактний прилад швидко зціджує молоко, дозволяє відпочивати в процесі — читати книги, дивитися фільми, виконувати косметичні процедури.
- Дитячий кухонний комбайн. Кращі моделі поєднують функції різних приладів — стерилізатора для пляшечок, пароварки, блендера, підігрівача.
- Радіоняня, видеоняня. Розумний помічник рятує тривожних дорослих від емоційного перенапруження.
- Надувний круг для купання. Аксесуар дозволений з народження (якщо немає протипоказань), забезпечує комфорт в воді, розвантажує спини дорослих.
- Стільчик для годування. Компактна меблі легко чиститься, захищає від травм, використовується не тільки для трапези, але і для занять творчістю.
- Автолюлька. Пристрій необхідний як для безпечного перевезення в авто, так і для нетривалих «прогулянок» по торговому центру, поліклініці.
- Захист для безпеки. Віконні замки фіксують поворотну функцію стулок, накладки на кути меблів захищають від пошкоджень голову, а дверні обмежувачі — пальчики.
- Слінг. Лікарі запевняють, що хребет не страждає, якщо аксесуар правильно обраний за віком, виготовлений з якісних матеріалів.
Де в Україні купувати дитячі товари?
Робота і особисте життя не поміщаються в рамки 50/50 — з появою дитини кожен день стає таким непередбачуваним! У шаленому ритмі тільки і залишається, що сподіватися на інновації. Харчування, іграшки, одяг, взуття, меблі, шкільне приладдя, засоби гігієни та багато іншого можна купити онлайн з безкоштовною доставкою. Робити покупки на сайті panama.ua набагато комфортніше, ніж ходити по магазинах, терпіти дитячі істерики під гаслом «купи», осудливі погляди покупців і черги.